facebook

Страсний тиждень 2021: коли починається, значення, традиції та чого не можна робити

Страсний тиждень у 2021 році розпочинається з 26 квітня і завершиться Великоднем − в ніч з 1 травня на 2 травня.

Страсним тиждень називається тому, що в цей час згадуються останні дні земного життя Ісуса Христа, його зрада Юдою, побиття охоронцями і розп’яття на хресті. Всі події мають назву − страсті Христові.

У православних календарях цей тиждень має назву «страсна седмиця». Седмиця у перекладі зі старослов’янської мови «тиждень».

Страсний тиждень − час випробувань для кожного вірянина.

На страсний тиждень віруюча людина, особливо та, яка тримає піст, може зіштовхуватися із різними несподіваними ситуаціями.

Можливі раптові труднощі, проблеми вдома чи на роботі, навіть дорогою додому чи на роботу, будь−де. Якщо сприймати це максимально спокійно і з молитвою, утримуватись від агресивних відповідей, швидких емоційних рішень, тоді ці ситуації зникнуть так само раптово, як і виникнули.

Можливо, хтось буде вас провокувати на необдумані вчинки. Жодних рішень не варто ухвалювати на емоціях і без молитви. У Бога все поступово. Постійно згадуйте Христа, його проповіді. Якщо не знаєте, як відповісти чи що зробити, згадайте, що Христос зробив би на вашому місці.

Прийміть усі випробування та провокації − як ваш духовний іспит на смирення.

Головне − витримка, мир у серці і спокій, які можливо тримати лише завдяки молитві.

Якщо дозволяють карантинні умови, краще у ці дні відвідати храм. Хоча б у Чистий четвер, п’ятницю та у Великодню ніч (богослужіння з суботи на неділю).

9 фактів Страсної седмиці


1 факт. Треба суворо дотримуватися правил Великого посту. Тим, хто до цього не постував, бажано спробувати витримати хоча б цей тиждень.

2 факт. Кожен день страсного тижня згадує конкретні події з життя Ісуса Христа.

Читайте також:  Заєць замість паски, в хустинкі і без макіяжу: як Катя Осадча відсвяткувала Великдень (фото)

!!Великий понеділок − історія про прокляття Ісусом Христом смоковниці (фігове дерево, що не мало плодів). Це сталося на шляху Христа в Єрусалимський храм.

!!Великий вівторок − останні повчання Ісуса Христа в Єрусалимському храмі. Притча про виноградаря, про покликаних та обраних, а також про десять дів.

!!Велика середа − вечеря у Віфанії, на якій жінка помазала Ісуса Христа дорогоцінним миром.

!!Великий четвер, Чистий четвер − Таємна Вечеря Христа з учнями, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням і вперше показав, як треба виконувати Євхаристію (Причастя): дав учням своє тіло та кров у вигляді хліба й вина.

Бажано у Великий четвер відвідати храм, сповідатися та причаститися (як апостоли на Таємній вечері). У Великий четвер Юда зрадив Христа, взявши 30 срібняків, та показав місце, де знаходився його Вчитель.

!!Велика п’ятниця, або Пасха Розп’ята − арешт, суд, розп’яття та смерть Ісуса Христа.

У Велику п’ятницю ченці не вживають їжі, лише п’ють воду, а ще вважають цей день − днем тиші та молитви каяття за гріхи.

У Велику п’ятницю на вечірньому богослужінні з вівтаря у центр храму виносять плащаницю Христову та виконують чин поховання.

!!Велика субота − поховання Ісуса Христа. Згадка про те, як Христос спустився в пекло, переміг саму Смерть та забрав звідти грішників. У Велику суботу відбувається дуже красива літургія. На честь перемоги Христа над смертю, священники одягнені в біле вбрання. Плащаницю виносять на вулицю та хресною ходою обходять з нею навколо храму. Це вже підготовка до зустрічі Пасхи, яка відбувається в ніч з суботи на неділю.

3 факт. Вірян запрошують до відвідування усіх богослужінь.

Читайте також:  Великодні відеопривітання глави УПЦ МП Онуфрія та УПЦ КП Філарета

Бажано у Страсну седмицю відвідати храм, особливо у четвер (причастя), п’ятницю, суботу (вночі із суботи на неділю розпочинається Великдень).

4 факт. У Великий четвер відбувається рідкісна подія − чин омивання ніг. Патріарх, чи блаженніший, чи архієрей (священноначаліє) омиває ноги кожному з присутніх священиків. На згадку про те, як Ісус Христос омив ноги кожному з учнів.

5 факт. Треба розуміти, що Ісус Христос помер НЕ ТОМУ, що Юда його зрадив, і НЕ ТОМУ, що його ненавиділи первосвященики! Ісус помер тому, що такою була воля Бога Отця. Цій волі Отця і підкорився Ісус − Син Божий.

6 факт. Ісус Христос свідомо пішов на смерть. ВІн народився на землі для того, щоб померти на хресті та стати жертвою для людей. Виконав цей подвиг послуху своєму Небесному Отцю.

Смерть Ісуса на хресті − головне свідоцтво любові Бога до людей та Його бажання врятувати людство і зустріти у Своєму Царстві.

7 факт. Важливий образ Богородиці, матері, яка на власні очі бачить розп’яття свого сина, йде за Ним до останнього його кроку та стоїть біля Його хреста до останнього Його подиху. Про це згадується у Євангелії від Іоанна, бо з 12 апостолів тільки Іоанн був поруч із Дівою Марією та Христом Розп’ятим.

8 факт. На богослужіннях Страсної седмиці задіяна плащаниця − простирадло, яким накрили понівечене тіло Христа після зняття з хреста.

Плащаниця виглядає як червона ковдра з вишитою фігурою тіла Христа у труні.

У Велику п’ятницю плащаницю виносять з алтаря у центр храму. У Велику суботу відбувається хресна хода навколо храму із плащаницею

9 факт. Свято Великодня починається у Велику суботу, коли душа Ісуса Христа сходить у глибини пекла і руйнує смерть. Освячення великодньої їжі також розпочинається у суботу.

Читайте також:  Закарпатець бив наречену, бо та не хотіла за нього заміж. Інші ж так хочуть, що і під суд готові піти

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...