facebook

Аліменти на дітей платитимуть навіть бабусі та вітчими – Парламент прийняв новий закон

“За” проголосувало 253 нардепи
Перше березневе пленарне засідання Верховної Ради, що стартувало о 10.00 2 березня, видалося насиченим. Після тестування нової “антикнопкодавчої” системи голосування із сенсорними кнопками нардепи взялися за розгляд не менш важливого питання – збільшення суми аліментів на дитину. Втім, разом з тим, ініціатори законопроекту № 3881 планують значно розширити і коло осіб, яких безпосередньо стосуватиметься виплата цих коштів.



Новий розмір – не менше 50 % прожиткового мінімуму
Мова йде про Проект Закону про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів). “За” відповідний законопроект № 3881 проголосувало 253 нардепи.

Головною особливістю винесеного на розгляд документу є збільшення розміру аліментів.

“Якщо позов пред’явлений не до всіх зобов’язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов’язку всіх зобов’язаних осіб надавати утримання. При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню, має бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини і не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку”, – йдеться в Проекті Закону № 3881.

Платитимуть навіть прабабусі і брати: “естафета” дійде до всіх родичів
Та змінитися має не тільки грошова сума.

“Не варто забувати, що сімейне законодавство передбачає додаткові, субсидіарні аліментні зобов’язання, які виникають у разі неможливості одержання аліментів від осіб, які зобов’язані їх сплачувати в першу чергу –батьків. Даний обов’язок покладається на інших членів сім’ї та родичів: бабу, діда, прабабу, прадіда, братів, сестер, мачухи, вітчима тощо”, – зазначає один з ініціаторів законопроекту, народний депутат від партії “Слуга Народу” Володимир Ватрас.

Читайте також:  Скільки біженців після війни планує повернутися додома: статистика

Нардеп наголосив на виправленні законодавчого “упущення” 2017 року.

“У 2017 році Верховна Рада, збільшуючи мінімальний розмір аліментів для дітей, що стягується з батьків, поза увагою залишила збільшення мінімального розміру аліментів, що стягується з інших членів сім’ї та родичів. Тим самим законодавець допустив дискримінацію дітей у різних видах аліментних зобов’язань. Основним завданням закону є встановлення єдиного мінімального розміру аліментів”, – відзначає Голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Володимир Ватрас.

Аби законопроект був затверджений в цілому, він має ще пройти голосування у другому читанні.

У разі збору “прохідної” кількості голосів, чинності цей Закон набере майже миттєво – з дня його опублікування.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.