Поліція закрила справу і скасувала блокування сотень сайтів в Україні
Блокування 426 сайтів скасовується, оскільки поліція закрила кримінальну справу, за якою Голосіївський райсуд Києва прийняв дане рішення. Про зміни в ситуації заявила в коментарі порталу Українська правда спікер столичної прокуратури Надія Максимець.
“25 лютого процесуальним керівником прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження і одночасно – про скасування арешту на майнові права інтелектуальної власності. Крім того, прокуратурою ініційовано проведення службового розслідування у зв’язку з діями службових осіб Голосіївського управління поліції під час розслідування цього провадження”, – заявила вона.
За словами Максимець, поліція відкликала лист з рішенням Голосіївського суду про блокування доступу до Livejournal, російського РБК і сотням інших сайтів.
Як написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, позивач у справі про блокування-громадянин України Олександр Пан, “якому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм і пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами”.
За словами чиновника, Пан 17 грудня минулого року звернувся в поліцію зі скаргою на нібито вчинені проти нього шахрайські дії. Поліція за статтею 214 КПК зареєструвала його заяву.
“Потім пан Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали. Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк. Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували зазначені вище матеріали, такими, які принижують честь і гідність Пана, тобто – “знаряддям злочину”, і наклала на них арешт”, – повідомив Геращенко.
Як каже заступник міністра внутрішніх справ, всім особам, хто постраждав, за його формулюванням “від винесення необґрунтованого і свавільного рішення” потрібно звертатися зі скаргою до Вищої ради правосуддя на суддю Плахотнюк.
“З Олександром Паном розмова буде проведена окремо”, – підсумував Геращенко.
Шукайте деталі в групі Facebook