facebook

Біля берегів Туреччини затонуло суховантажне судно з українцями: всі подробиці трагедії

Серед 12 членів екіпажу суховантажу “Арвін”, який 17 січня затонув біля берегів Туреччини, було двоє громадян РФ і 10 українців. Шістьох осіб вдалося врятувати.

Поки відомо, що жертвами корабельної аварії стало дві людини. До місця події вирушили українські консули, заявив прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко (щоб подивитися фото і відео, доскрольте новину до кінця).

“6 осіб врятовано, 2 загинули. Пошуково-рятувальна операція щодо 4 моряків триває. Українські консули вирушили в порт Бартин для надання консульської допомоги”, – зазначив він і надав телефон гарячої лінії.

Суховантаж розбився й затонув через несприятливі погодні умови в місці, де стояв на якорі – в Чорному морі біля берегів провінції Бартин у районі Інкуму (Туреччина). Пошуково-рятувальна операція, яка ускладнювалася поганими погодними умовами, проходила під керівництвом місцевої влади.

Спершу повідомлялося, що суховантаж прямував під прапором РФ, але пізніше губернатор Бартина Сінан Гюнер заявив, що вони сплутали його з прапором Республіки Палау. За його словами, важко було отримати чітку інформацію, оскільки судно не має нічого спільного з портом їхньої провінції.

“Ми заявили, що судно було під російським прапором, але дізналися, що це була Палау. Екіпаж корабля – громадяни України”, – пояснив чиновник.

Турецькі й російські ЗМІ повідомляли про 4-5 загиблих внаслідок аварії з судном “Арвін”.

Також було опубліковано імена моряків та їхнє громадянство.

Громадяни України: Рустам Казімов, Віталій Качур, Геннадій Кравченко, Анатолій Савостін, Сергій Сібільов, Олександр Перкатий, Віталій Мережко, Владислав Затерка, Владислав Остапенко, Андрій Мельниченко.

Громадяни Росії: Віталій Галенко, Микола Клімов.



Пізніше посольство України в Туреччині в Twitter назвало імена врятованих членів екіпажу з судна “Arvin”: Геннадій Кравченко, Владислав Затерка, Олександр Перкатий, Віталій Мережко і Віталій Качнур.

Читайте також:  Троє українців жорстоко вбили іноземця під магазином у Польщі

“Наші громадяни зараз знаходяться в державній лікарні м.Бартин. Стан їхнього здоров’я задовільний”, – сказано в повідомленні.

Що відомо про затонуле судно
За даними порталу Vesselfinder, суховантаж “Арвін” був побудований у 1975 році. До 1992-го ходив під російським прапором, потім перейшов під прапор Болгарії, а після цього – Камбоджі.

З 2016 року судно ходило під прапором Палау (порт приписки Малакаль Харбор), вказано на сайті Fleetphoto. Власник – Arvin Shipping LTD (Беліз), оператор – Tesoro Marine LLC (Україна).

За даними YouControl, ООС “Тесоро Марін” займається морським і прибережним вантажним транспортом, також серед видів діяльності – послуги в галузі водного транспорту та інші супровідні послуги під час перевезень.

“У Росії це судно зняли з реєстрації в 1997 році. Востаннє воно заходило в російський порт у грудні під прапором Палау, пішло з Ростова-на-Дону 19 грудня 2020 року”, – заявили в Російській профспілці моряків.

У системі відстеження суден Marinetraffic можна знайти інформацію про те, що 2 січня суховантаж вирушив із грузинського порту Поті в Бургас. Останній візит був зафіксований 15 січня в турецькому порту Бартин.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.