facebook

Жнуть і ділять: як на Прикарпатті ремонтують школи та годують дітей

Минулого року відділи освіти районних адміністрацій опублікували на ProZorro 1,5 тис закупівель на майже 340 млн гривень. З них тільки 278 були конкурентними і саме завдяки їм вдалося зекономити майже 11 млн грн.



Найбільше витратили на купівлю електричної та теплової енергії – 100 млн грн. На купівлю газу пішло 70 млн грн, 66 млн грн витратили на будівництво та
ремонти, 40 млн грн – на продукти та послуги з організації харчування, проаналізували аналітики “Антикорупційної платформи”, передають “Вікна”.

У Богородчанах, Рожнятові, Снятині, Тисмениці, Рогатині структурні підрозділи, що відповідають за освіту, грішили «грудневими жнивами». Це
поширена практика, коли в останні дні грудня, на папері, роботи по заміні вікон чи будівництва каналізаційних мереж виконуються за 1-3 дні.

Чи не найбільше підрядів перед новим роком роздавало управління освіти, молоді та спорту Снятинської РДА. До прикладу, ТОВ “Водоканал Покуття” за
один день освоїло 430 тис. грн за капітальний ремонт Прутівської ЗОШ І -ІІІ ім. Володимира Самійленка. Управління освіти Снятинської РДА 27 грудня уклало договір із підрядником, а 28 грудня – вже перерахувало всю суму на підставі актів виконаних робіт. За ці ж самі роботи підприємство отримало у 2017 році ще 294 тис. грн. Засновниками ТОВ «Водоканал Покуття» є дві сестри – Марія Рябошапко і Софія Мірошниченко. Одна з них дружина Андрія Рябошапка, який очолював Снятинську РДА до Маліновського, інша – дружина народного депутата від Опоблоку, колишнього регіонала Юрія Мірошниченка.

Окрім підрядів на ремонти, деякі районі відділи освіти під «грудневі жнива» закуповували харчування дітей. Так, 26 грудня відділ освіти Рогатинської РДА
оприлюднив звіт про укладення договору з підприємцем Козієм Богданом на послуги гарячого харчування для учнів 1-4 класів на суму 77 тисяч гривень. За ці гроші підприємець мав годувати дітей з 26 грудня до 31 грудня. Перед тим, у вересні 2017 року районний відділ освіти Рогатинської РДА уклав договір з цим підприємцем на суму 87 тисяч гривень. На ці кошти підрядник мав організувати для школярів харчування з 1 вересня до 31 грудня, тобто 4 місяці. У системі відсутній звіт про укладений договір, меню чи специфікація. Тому порівняти чим годували дітей протягом тижня на 77 тисяч гривень, та чим годували дітей протягом чотирьох місяців на 87 тисяч гривень – не вдасться.

Читайте також:  Головний «надзвичайник» Івано-Франківщини забув задекларувати бізнес і 20 соток землі дружини

За результатами аналізу Антикорупційна платформа склала карту сумнівних закупівель у освіті по Івано-Франківській області.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.