facebook

Не лише низька зарплата: вчителі розповіли, що їх найбільше демотивує на роботі

В Україні спостерігається кадровий голод учителів через те, що молодь не обирає цю професію, а досвідчені педагоги змінюють фах.



Основні фактори, що демотивують вчителів, як молодих, так і досвідчених, описані в статті засновниці “Освіторії” Зої Литвин на “Дзеркалі тижня”.

Професія вчителя втрачає свою престижність. Але що ж так відлякує молодих фахівців та досвідчених педагогів у роботі вчителем? Чи здивують вас основні фактори та чи притаманні вони лише освіті?

В Україні спостерігається кадровий голод учителів. І це проявляється і в тому, що молодь не обирає професію учителя, і втому, що досвідчені педагоги міняють фах. 24 Канал, посилаючись на статтю засновниці “Освіторії” Зої Литвин на “Дзеркалі тижня”, називає головні демотиватори професії.

Чим незадоволені педагоги у своїй роботі
Дослідження “Вчителі України: кадровий потенціал”, проведене громадською спілкою “Освіторія” та дослідницькою агенцією Fama серед понад 10 тисяч учителів і студентів педагогічних спеціальностей із різних областей України, демонструє наступне.

Серед чинників, які найбільше викликають незадоволення в опитаних учителів, називають:

кількість бюрократії та перелік робочих завдань – 53%;
обсяг реального робочого навантаження – 60%.
Перевантаження роботою учителів приводить до демотивації, тож учителі швидко йдуть із професії, вказує Зоя Литвин у статті.

Менше половини – 47% учителів, задоволені своєю роботою.

Однак, є різниця між рівнем задоволеності серед молодших та старших за віком педагогів: старші вчителі зазвичай краще оцінюють свою роботу, ніж молодші.

Ще один демотиватор – рівень заробітної плати, яка є неспівмірною з навантаженням.

вчителів не задоволені рівнем зарплати – 68%,
частково задоволені – 19%,
задоволені – лише 12%.
Молодь негативніше оцінює свою заробітну плату, ніж учителі старшого віку.

Читайте також:  Вчителі, лікарі та військові мають унікальну можливість до кінця року

Дослідження намагалося визначити й основні мотиватори професії, які стимулювали б їх продовжувати працювати в школі – учителі “за”:

скорочення бюрократичного навантаження (94%);
підвищення заробітної плати (91%);
створення сприятливих умов для професійного розвитку (90%);
дружній робочий колектив (87%);
матеріальне забезпечення навчального процесу (84%).
що мотивує учителів

Дослідження демонструє, що вирішення ситуації потребує комплексного підходу і діяти треба швидко. Адже, професія педагога для України дуже важлива.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.