facebook

Долар пішов на дно: банки та обмінки різко збили курс валют на вихідні

Проте експерти все ж таки не рекомендують терміново бігти в банки і здавати валюту. Краще зачекайте на більш сприятливий час для фінансових експериментів.




Національний банк України (НБУ) знову знизив офіційний курс долара щодо гривні, продовжуючи зміцнення національної валюти другий день поспіль. Ці зміни відображають спільні зусилля регулятора щодо підтримки стабільності на фінансовому ринку країни та контролю інфляції.

Докладніше про те, що банки та обмінки різко збили курс валют на вихідні, інформує РБК-Україна, посилаючись на сайт регулятора.

Згідно з офіційним курсом, встановленим НБУ на 11 листопада 2024 року, вартість одного долара становить 41,2982 гривні, що на 0,0607 гривень менше, ніж напередодні.

Євро також демонструє зниження: його курс на цю ж дату встановлено на рівні 44,4864 гривень, що на 0,0778 гривень нижче за попереднє значення.

Ці зміни показують зміцнення гривні на тлі стабільної політики НБУ, орієнтованої на утримання макроекономічної стабільності та запобігання стрибкам інфляції.

На міжбанківському ринку курс долара також свідчить про незначне зниження. Сьогодні вартість долара знизилася на 1 копійку та встановилася у межах 41,29-41,31 гривень за одиницю (купівля-продаж), якщо порівнювати із закриттям попереднього дня.

На готівковому ринку курс долара залишається стабільним, закріпившись на рівні 41,60 гривень, що говорить про відносну рівновагу попиту та пропозиції з боку учасників ринку.

Нацбанк України по суті заморозив курс долара протягом кількох місяців, починаючи з кінця липня 2024 року, завдяки чому вдалося стримувати різкі коливання на валютному ринку та контролювати інфляційний тиск.

Це можна побачити в останньому Інфляційному звіті НБУ за жовтень, де наголошується, що для обмеження зростання цін НБУ вжив заходів, спрямованих на стабілізацію фінансової ситуації, зокрема тимчасове призупинення циклу зниження облікової ставки.

Читайте також:  Стало відомо, на що можна витратити 6500 грн воєнної матеріальної допомоги

Експерти зазначають, що поточна політика Нацбанку дозволяє контролювати ситуацію на валютному ринку, мінімізуючи різкі зміни курсу та захищаючи гривню від послаблення на фоні зовнішніх викликів.

Утримання фіксованого курсу допомагає стримувати інфляційні ризики, стабілізувати ринок та підтримувати сприятливі умови для економічного відновлення.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.