facebook

Від обіцянок до реальності: скільки зароблятимуть вчителі до кінця 2024 року

Пропонуємо з’ясувати, чи варто освітянам розраховувати на перегляд їхніх доходів протягом поточного року
В Україні питання щодо заробітньої плати вчителів стоїть досить гостро. Оскільки через повномасштабну війну їм тривалий час не переглядали розмір окладу, та навіть обіцяні зміни не відбулися.




Редакція сайту Новини Pro пропонує розібратися, яку зарплату отримуватимуть вчителі до кінця 2024 року.

Як мали змінитися доходи освітян
У 2024 році вчителям мали двічі переглянути розмір окладу. Як повідомляв прем’єр-міністр Денис Шмигаль ще минулого року під час засідання уряду, цей процес планувалося зробити у два етапи, у рамках підвищення мінімальної зарплати:

з 1 січня – підвищення на 10% (до 3 195 грн);
з 1 квітня – додаткове підвищення на 12% (до 3 600 грн).

І дійсно, згідно з Пояснювальною запискою до проєкту Державного бюджету України на 2024 рік, у педагогів мало відбутися зростання зарплати.

Проте, Кабмін ухвалив проєкт зі змінами, які передбачає скасування другого етапу підвищення заробітних плат. Тобто залишили лише перегляд розміру оклад з 1 січня – 3 195 грн.

Яка зарплата буде до кінця 2024 року
В Освіторії.медія повідомили, що найнижчий оклад отримують вчителя без категорії, згідно з законодавством він відповідає 10 або 11 тарифному розряду, що на сьогодні становить 5 815 грн і 6 294 грн відповідно.

Для вчителів другої категорії (12 розряд) базовий оклад становить 6 773 грн, першої категорії (13 розряд) – 7 253 грн, а для вищої категорії (14 розряд) – 7 732 грн.

При цьому зазначили, що ставка не може бути нижчою за мінімальну зарплату в країні. Якщо заробітна плата нараховується лише в розмірі окладу без надбавок, автоматично здійснюється доплата до мінімальної зарплати.

Читайте також:  У Міноборони розповіли про затримку зарплат військовим: названо причини

Чи зміняться оклади вчителів до кінця 2024 року
Другий етап підвищення заробітної плати вчителів відклали на невизначений термін.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий пояснив, що через складну ситуацію в державному бюджеті педагогам не варто очікувати підвищення зарплати до завершення війни.

Він зазначив, що освіта є другим пріоритетом після оборони, на яку витрачається понад 70% бюджету. Позиція президента полягає в тому, що після захисту країни освіта стане пріоритетом №1.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.