facebook

Нацкомісія схвалила підвищення тарифів на електроенергію

З 1 січня в Україні розпочнеться поетапне підвищення тарифів на електроенергію. Воно відбуватиметься в три етапи: на початку року, з 1 квітня та з 1 липня. Зокрема, вже з 1 січня тариф на електроенергію для непобутових споживачів зросте в середньому на 15 копійок за 1 кВт-год. При цьому для побутових споживачів вартість електроенергії наразі не зміниться, але все ж таки це підвищення не мине для них безслідно.



Рішення про поетапне підвищення тарифів на електроенергію ухвалила Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Підвищення тарифів на електроенергію розпочнеться вже з 1 січня. Зокрема, тариф на передачу електроенергії зростатиме так:

з 1 січня – на 10% (з чинного 345,64 грн/МВт-год до 380,28 грн/МВт-год);
з 1 квітня – на 13,1% (до 430,25 грн./МВт-год);
з 1 липня – ще на 12,7% (до 485,1 грн/МВт-год).
Крім того, підвищуватиметься, і теж у три етапи, ще один тариф – на диспетчеризацію. Він змінюватиметься таким чином:

з 1 січня – на 9,9% (з чинного 62,13 грн/МВт-год до 68,28 грн/МВт-год);
з 1 квітня – на 18,4% (до 80,87 грн./МВт-год);
з 1 липня – на 18,1% (до 95,54 грн./МВт-год).
“В результаті коригування цих тарифів середнє зростання цін на електроенергію для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт-год. При цьому середнє зростання цін на електроенергію для промислових енергоємних споживачів становитиме близько 4 коп. за кВт-год”, – інформує НКРЕКП на своєму сайті.

Раніше передбачалося, що ці тарифи зростатимуть не поетапно, а миттєво – з 1 січня. Тариф на передачу електроенергії мав зрости відразу на 28,9% (до 445,4 грн/мВт-год), а тариф на диспетчеризацію – на 36,7% (до 84,91 грн/МВт-год).

Читайте також:  Українці можуть платити за комуналку удвічі менше: інструкція

Однак Нацкомісія вирішила, що таке одномоментне підвищення тарифів негативно позначиться на споживачах, багато з яких не зможуть відразу пристосуватися до нової ціни.

“З огляду на можливі негативні наслідки різкого підвищення тарифів для споживачів доцільно застосування поетапного підвищення тарифу на послуги з передачі… Коригування тарифів, що діятимуть з 1 січня 2023 року, відбулося на мінімальному рівні з урахуванням необхідності забезпечення збалансованої роботи системного оператора, операторів систем розподілу, постачальників універсальних послуг та підтримання достатнього рівня стійкості енергетичної системи України”, – йдеться в обґрунтуванні такого рішення.

В Укренерго вважають, що такого підвищення не вистачить для відновлення енергосистеми
У свою чергу, в компанії Укренерго, яка й була ініціатором підвищення тарифів на електроенергію, дивуються щодо такого рішення Нацкомісії. Голова Укренерго Володимир Кудрицький вважає, що такого підвищення тарифів явно недостатньо для того, щоб забезпечити фінансування поточних витрат компанії. Зокрема – відновлення розбитих енергомереж.

“Щоб кількість наших колег-енергетиків, які беруть участь у засіданні регулятора при свічках, зменшилась, а не зросла”, – не втримався від їдкого зауваження топ-менеджер.

При цьому побутовим споживачам наразі немає причин для занепокоєння. Тарифи на електроенергію для побутового сектору поки що залишаться на колишньому рівні. Принаймні, до кінця опалювального сезону. Але все ж опосередковано зростання цін на електрику зачепить і населення. Адже виробникам доведеться закладати нові ціни у вартість своїх товарів. Отже, платити за новими тарифами доведеться нам усім.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.