facebook

Кремль пролітає: Італія сформувала уряд, вигідний Україні

В Італії лідери лівоцентристської Демократичної партії і популістського “Руху п’яти зірок” заявили, що вони дійшли згоди про створення коаліційного уряду.

Обидві партії домовилися, що Джузеппе Конте залишиться на посаді прем’єр-міністра, пише ВВС-Україна. Партії, які традиційно були противниками, провели декілька днів складних переговорів, після того, як минулого тижня зазнав краху коаліційний уряд, до складу якого входили “Рух п’яти зірок” і права партія “Ліга” на чолі з Маттео Сальвіні – прихильником широкої співпраці з Росією.

Згідно з оприлюдненими планами, новий уряд повинен правити Італією до наступних загальних виборів, запланованих на 2023 рік.
Для України це означає суттєве зменшення російського лобі, оскільки в Італії завершує роботу уряд, у якому обидва партнери декларували необхідність зняття санкцій з Москви.

Як відомо, партія “Ліга” Сальвіні, яка залишається за бортом нового уряду, має договір про співпрацю з “Єдиною Росією”. Сам Сальвіні в липні 2018 року заявив про визнання результатів псевдореферендуму в Криму 2014 року і назвав Майдан 2013-2014 років в Україні “фальшивою революцією”. Італійська прокуратура зараз проводить слідство за підозрою про можливу змову “Ліги” з російськими чиновниками.

Демократична партія, яка увійшла в коаліцію, перебуваючи при владі в 2013-2018 роках, дотримувалася санкцій ЄС проти Росії і не ставила їх під сумнів. Міністерство закордонних справ у новому уряді Джузеппе Конте очолить, за прогнозами, саме представник Демократичної партії. Тому якщо Італія не відкинула санкції проти Росії за уряду, де обидва партнери виступали за це, з новим урядом, у якому перебуватимуть демократи, можливість голосування проти них ще менша.

Втім, в уряді залишається рух “П’ять зірок”, який вважає санкції невигідними для Італії і закликав до їхнього скасування. А прем’єр Італії Джузеппе Конте був єдиним лідером країни G7, який підтримав пропозицію президента США Дональда Трампа про повернення Росії в цей клуб.

Читайте також:  В Італії лісова пожежа змусила автомобілістів рятуватися в тунелі

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.