facebook

У франківській лікарні заперечили смерть хлопчика від тархуну

Від ранку Івано-Франківськ гудів від чуток про смерть дворічного хлопчика в місцевій інфекційній лікарні від напитку тархун.



Повідомлення ширилось у так званих батьківських чатах, при чому з заголовком: “наш педіатр попросив розповсюдити серед знайомих”. І попри те, що наша редакція відразу у цій інформації побачила ознаки фейку, та все ж задля чистого сумління перепитались в інфекційній лікарні, чи був зафіксований такий випадок. Там спростували чутки.

Тож просимо мамочок, які звикли перепощувати інформацію з аднакласнікафф і вкантактє, принаймні перевіряти перш ніж розповсюджувати таку брехню.

“Ознак фейковості насправді у природі існує дуже багато. У випадку ж з інформацією “вчора в інфекційній лікарні помер хлопчик від тархуну” достатньо було побачити словосполучення “підлога відділення”, щоб зрозуміти, що це механічний переклад з російської мови (“пол отделения”), а отже вже не може бути правдою, – ділиться досвідом, як розпізнати фейк, викладач дисципліни “реклами і ПР в інтернеті” Університету Короля Данила Оксана Говера, – і далі за текстом ви теж бачите, що усюди йде посилання на рішення та накази РФ, які, звісно, ніяк не можуть регулювати нормативні документи в Івано-Франківську. У Росії на державному рівні діє пропаганда імпортозаміщення, тож у них часто можна зустріти такі фейки, як “страшилки” для матусь, щоб не купували імпортні продукти харчування для своїх дітей”.

Як зазначають франківці, на російських сайтах вже від лютого “гуляє” інформація, що “Україна вбиває своїх дітей”, яка грунтується якраз на цих чутках.

Читайте також:  "Там була кров скрізь": маленька дівчинка із Маріуполя розповіла, як жила під російськими бомбардуваннями. Відео

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.