facebook

На що можуть розраховувати пацiєнти, якi не уклали декларацiю з лiкарем

Пацiєнти, якi не уклали декларацiю зi своїм сiмейним лiкарем i потрапили у так званий “червоний список”, зможуть отримувати безкоштовно лiкування в екстрених i невiдкладних випадках.

Про це повiдомляють ЗМІ.“Щодо тих пацiєнтiв, якi ще не мають декларацiї з сiмейним лiкарем, але вони будуть мати, надання допомоги у невiдкладних станах, надання екстреної допомоги – будь-яка ситуацiя, яка потребує негайної допомоги, далi буде надана, а тi, якi приходять до сiмейного лiкаря, мають пiдписати декларацiю”, – пояснила в.о. мiнiстра охорони здоров’я України Уляна Супрун пiд час засiдання уряду

За її словами, у будь-якiй країнi необхiдна реєстрацiя пацiєнтiв, щоб у МОЗ знали, “куди грошi передавати”.

При цьому, Супрун додала, що наразi декларацiї пiдписали близько 27 млн пацiєнтiв в Українi, а лiкарнi, якi спiвпрацюють за реформою, вже отримують бiльше фiнансування.

Реформа первинної медицини стартувала в Україні 1 квітня 2018 року. За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, з того часу вже 75% українців підписали декларації з сімейним лікарем або терапевтом. Лікаря можна вибрати в будь-якому медзакладі, в тому числі і приватному, незалежно від місця прописки або проживання, проте цей медзаклад має бути приєднаним до системи “Електронне здоров’я”.

Читайте також:  Семеро дітей з Івано-Франківська отруїлися в молодіжному центрі у Верховині

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...