facebook

Під час богослужіння в Італії в руках глави УГКЦ сталося диво (фото, відео)

В італійському Неаполі під час вшанування 85-х роковин Голодомору згусток крові святого Януарія розрідився в руках глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.
Про це повідомляє Секретаріат глави УГКЦ у Римі.

У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, архієпископ Неаполю, виставив для почитання найголовнішу реліквію своєї єпархії — ампулу з кров’ю місцевого святого, мученика Януарія. У завершальний момент покладання реліквії до сховища згусток крові святого Януарія розрідився в руках глави УГКЦ.

Щороку в Неаполі на святого Cвященномученика Януарія, 19 вересня, його кров з густої форми перетворюється на рідку. Таке диво зазвичай відбувається тричі на рік: 19 вересня, 16 травня та в суботу перед першою неділею травня. Останнього разу це диво сталося під час відвідин архієпархії Святішим Отцем Франциском: кров розрідилася наполовину.

З нагоди історичного візиту глави УГКЦ до архієпархії Неаполю в рамках вшанування 85-ї річниці Голодомору кардинал Сепе особисто виставив для почитання мощі св. Януарія.

«Ви не лише відчинили нам двері свого дому і цього прекрасного катедрального собору, а й забажали особисто виставити найбільший скарб вашої архієпархії — мощі св. Януарія», — сказав Блаженніший Святослав у своєму подячному слові до Архієпископа Неаполя.

На завершення Божественної Літургії предстоятель УГКЦ благословив вірних реліквією, а відтак процесійно переніс її до місця зберігання — спеціального сховища бічної каплиці собору. У момент покладання реліквіарію до сховища кров св. Януарія миттєво стала рідкою. Оберігач реліквії повернувся до вірних із оголошенням: «Я маю сказати вам важливе повідомлення. Сталося диво: кров св. Януарія стала рідкою в руках Блаженнішого Святослава», — демонструючи капсулу з повністю розрідженою кров’ю. Після цього глава УГКЦ знову благословив вірних мощами святого.

Читайте також:  “За церквою й з однієї ложки.” Львівська церква потрапила у гучний скандал. Порушили усе, що могли

«Під час процесійної ходи, коли я з трепетом ніс мощі св. Януарія, я просив у нього про заступництво за український народ і припинення війни в Україні», — розповів Блаженніший Святослав.

Додамо, що «диво крові св. Януарія» є викликом для сучасної науки. Кров святого застигла ще у IV столітті і кілька разів на рік переходить у рідкий стан. Неаполітанського святого почитає як католицька, так і православна Церкви. Януарій — італійський священномученик, був єпископом, мученицьку смерть прийняв близько 305 року (йому відрубали голову). Християни Неаполя взяли тіло святого, а його засохлу кров зібрали зі землі в посудину. На його могилі впродовж століть відбувається багато див. Місцеве населення вірить, що диво розрідження крові св. Януарія є ознакою того, що він опікується їхнім містом і вислуховує їхні молитви.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...