facebook

Доставка дорожче за посилку? Закордонний шопінг стане не по кишені українцям

Напередодні стало відомо, що Міністерство фінансів з 1 липня 2019 року хоче обкласти податком посилки українців вартістю понад 100 євро.Зараз громадянин України може без сплати податків отримати на своє ім’я необмежену кількість посилок митною вартістю до 150 євро кожна.

Припустимо, ви хочете замовити посилку вартістю 200 євро. Різниця між цією сумою і лімітом — 50 євро. З цієї різниці ви платите мито — 5 євро, і 11 євро ПДВ. Виходить, ваша додаткова витрата — 16 євро.

Наприклад, ви купили через американський інтернет-магазин Nike кросівки Air Jordan 5 Retro за приблизно 165 євро (190 доларів).

При вступі на кордон України посилку з кросівками затримають співробітники Державної фіскальної служби. Вона направить покупцю повідомлення, що потрібно заплатити податок і мито.

Податок і мито треба платити з різниці ціни товару (165 євро) і митного ліміту (150 євро), тобто з 15 євро.

Спочатку рахується мито 10% — 1,5 євро. Потім рахується ПДВ 20%: це сума різниці і мита (15+1,5)*0,2=3,3 євро. У підсумку за кросівки ціною 165 євро покупець заплатить бюджет 4,8 євро податків у вигляді мита та ПДВ.

Втім, сума може бути і трохи вище, так як митниця швидше за все, включить вартість пересилання в митну вартість. Така ймовірність особливо велика, якщо ціна пересилки вказана на самій посилці.

Наприклад, вартість доставки кросівок з інтернет-магазину США в Україні через сервіс Nova Poshta Shopping складе приблизно 10,7 доларів (9,3 євро).

У такому разі загальна сума податків з купівлі складе 7,8 євро, а загальна вартість кросівок без урахування доставки буде дорівнювати 172,8 євро.

Якщо ж буде прийнятий законопроект Мінфіну ліміт знизиться з 150 євро до 100 євро. У такому разі за ті ж кросівки доведеться заплатити 23,8 євро податків, тобто в три рази більше.

Читайте також:  Порошенко придумав, що Україні робити з Керченським мостом

При цьому загальна вартість кросівок без урахування доставки складе 188,8 євро.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.