facebook

Три основні нововведення: ЗНО–2019. Дізнайтесь, що саме зміниться

ЗНО–2019 пройде зі змінами: три основні нововведення, про які вам варто знати



Міністерство освіти та науки видало кілька наказів щодо проведення тестування, затвердило дати, не обійшлося і без зміни. Вони цьогоріч торкнуться не лише випускників шкіл, а й учнів та студентів коледжів та технікумів, пише IA ZIK. Джерело

Основні дати ЗНО-2019: реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована на 26 червня – 12 липня.

Календар пробного ЗНО: реєстрація триватиме з 8 до 31 січня. 16 та 23 березня відбудеться пробне тестування.

Як і торік, на ЗНО винесені 11 предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова). Другий рік поспіль серед цього переліку немає російської мови.

Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше як з чотирьох предметів. При цьому результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуть як результат державної підсумкової атестації для отримання шкільного атестату.

«Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу для отримання документа про середню освіту (атестата) повинен здати три обов’язкові предмети: українська мова і література – обов’язковий для всіх, другий на вибір учня – математика або історія України і третій – на вибір із тих 11, що залишилися.

Може бути поєднання математики та історії України. Четвертим можна обрати той предмет, який потрібний для вступу у вищі навчальні заклади», – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За бажанням учасника ЗНО тестові матеріали можуть перекласти шістьма мовами: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Втім, на Львівщині за 11 років тести перекладали лише російською та польською.

Читайте також:  Наговорив на міжнародний скандал. Грузинський телеведучий в ефірі обматюкав Путіна (відео)

Для вступу абітурієнти зможуть подавати свої сертифікати ЗНО за три роки (2017, 2018, 2019), окрім іноземної мови. У зв’язку з запровадженням торік аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.

Абітурієнти матимуть право подати до семи заяв (на місця державного та регіонального замовлення) не більше ніж із чотирьох спеціальностей.

Перша цьогорічна новація стосується студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійно-технічної освіти. Для отримання атестату, а його переважно отримують на другому курсі, необхідно буде у форматі ЗНО складати українську мову і літературу та математику або історію України на вибір учня, студента чи слухача.

«Я акцентую на цьому увагу, минулого року була тільки українська мова, цього року додаємо два предмети, а третій предмет будуть здавати у себе у навчальному закладі.

Але наказ Міносвіти прописує третій предмет на вибір студента, слухача, учня, а не на вибір коледжу чи училища, як було раніше.

Бо ми маємо багато дзвінків, що навчальні заклади, можливо, мали якесь спрямування, приймали рішення педагогічної ради, який предмет обрати. Нині ж це лише вибір учня і він буде зафіксований при реєстрації», – наголосила Лариса Середяк.

Окрім того, другу спробу матимуть студенти коледжів, які торік при складанні ЗНО з української мови отримали незадовільні оцінки – 1,2,3. Такий низький результат не дає право продовжити навчання.

Тож, якщо і цього року ЗНО буде провалене, таких студентів, навіть попри оплату навчання, відрахують з коледжів.

Друга новація – це запровадження мінімального рівня балів. Торік таку планку у 150 балів ввели медичні виші, цьогоріч її запровадили й на інші спеціальності.

Так, щоб навчатися на спеціальностях право, фармація, публічне управління та міжнародні відносини, конкурсний бал не може бути нижчим 130 балів з кожного предмету.

Читайте також:  “Плюнили в лице загиблим Героям”: в Україні запустили продаж футболок та символіки з Путіним і “руським миром”

«Я думаю, що «Правознавство» можна підняти до 150-ти балів. Давати знання треба на якійсь основі. 100 – це дуже мало», – каже директорка ЛРЦОЯО Лариса Середяк.

Любомира Мандзій наводить приклад: щоб отримати 100 балів з математики потрібно виконати всього 7 завдань з 36-ти, частину з яких можна вгадати. Відповідно, це дуже низький рівень знань.

Третє нововведення зацікавить випускників, які мріють стати лікарями. Для того, аби вступити у медичний виш, доведеться складати іспит з математики або фізики.

Першим обов’язковим є українська мова, другим – біологія або хімія на вибір.

«На нашому сайті ми постійно оновлюємо он-лайн тестування завданнями 2018 року. Це безкоштовна програма, понад 2 мільйони заходів. Це можливість вправлятися з кожного предмета реальними тестовими завданнями, окрім того, є тестові завдання минулих років, є велика добірка матеріалів з історії України: і пам’ятки, і портрети, і дати, і все це у вигляді гри», – наголосила Лариса Середяк.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.