facebook

На Львівщині назріває справжня екологічна катастрофа: Все тому, що річка… (відео)

На укріплення берегу вже кілька років не можуть знайти два мільйони гривень.

Ще трохи і зсунеться в річку сільський цвинтар на Львівщині. На ньому досі ховають людей, але

“Помста Бабиного яру”: у Києві згадали про роковини засекреченої в часи СРСР Куренівської трагедії
гірська ріка руйнує схил пагорба з могилами. Місцеві непокояться за свої поминальні традиції і припускають ймовірність екологічної катастрофи, йдеться в ТСН.16.45.

Цвинтар у цьому селі на невеликому пагорбі. Поруч протікає річка. Зараз вона спокійна, та з весняним паводком рівень води тут піднімається на кілька метрів. І бурхлива течія щороку руйнує берег, на якому кладовище тримається. Люди побоюються, якщо берег не витримає, могили попливуть.

За два метри від прірви вже могила. У Михайла Риботецького на цьому кладовищі поховані батьки. Чоловік непокоїться, аби цвинтар не поповз у воду. Адже двадцять років тому течія вже забрала дві могили.




«Вода змила могилу, могилу понесло, а хрест залишився і ми його поставили на могилу іншу.  Боїмося, хочемо якогось укріплення»
, – каже мешканець села Смільна.

Ця гірська ріка зветься Бистриця, і місцеві пояснюють, вона навесні стає бурхливою.  2014 року вода вже змила зі схилу скелясту породу. Тепер пагорб із похованнями тримається лиш на самому ґрунті. І селяни з острахом чекають великих паводків.

Про руйнування схилу смільничани не раз казали обласним чиновникам. Село дотаційне і самотужки укріпити його не може.

Про проблему маленького села в області, кажуть, знають. Кілька років тому навіть розробили проект, та грошей на роботи не було. Вільні кошти на укріплення берегів виділяли селам, де гірські річки впритул наблизилися до домівок людей. Та зараз, визнають, відкладати проблему з цвинтарем у Смільній уже не можна.

«Кошти надійдуть, бо ми надіємося на розуміння державного агентства водних ресурсів. Змінити напрям русла, забрати ерозію дна і укріпити берег габіонами і бетонними спорудами», – каже керівник департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

Щоб укріпити схил, необхідно два мільйони гривень. Місцеві сподіваються, вони знайдуться швидше, аніж річка забере могили їхніх родичів.

Читайте також:  У Львівському шпиталі помер 20-річний військовий із Рівненщини

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.