“Сенсаційна” відповідь Супрун: Стали відомі подробиці скандалу з п’яним хірургом в дитячій лікарні під Києвом
Новина про те, що в Київській обласній дитячій лікарні хірург брав дитину в стані алкогольного сп’яніння, справила ефект бомби, що розірвалася.
У соцмережах дивувалися: як лікар, від якого залежить здоров’я і життя дитини, дозволяє собі пити на робочому місці? Скандал швидко дійшов до глави МОЗ, яка пообіцяла розібратися в ситуації. Однак на наступний день поліція опублікувала “сенсаційний висновок” – саме такими словами описала його Уляна Супрун.
Ситуації, коли медики брали пацієнтів сильно напідпитку, вже були. Так, лікар Бориспільської районної лікарні брав постраждалих в результаті страшного ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Також був випадок, коли в столиці лікар швидкої приїжджав п’яним на виклик до дитини.
У цій публікації “Обозреватель” розповість подробиці “п’яного скандалу” в лікарні Боярки. Також ми наведемо поради експертів, як пацієнтам та їхнім родичам діяти в подібних ситуаціях.
“Ви п’яні!”
Багатодітний батько і керівник будинку сімейного типу Володимир Родиков забрав з боярської лікарні 7-річну доньку Настю, яка лежала у відділенні неврології. У суботу ввечері дівчинці раптом стало погано: заболів живіт, почалася блювота. Батьки намагалися самостійно надати допомогу дитині, проте ввечері неділі, 14 січня, вирішили показати дитину лікарям.
Приїхали в лікарню, в приймальному відділенні їм сказали піднятися в хірургію. Володимир побачив, що з ординаторській вийшла група лікарів і медсестер (як він потім дізнався, медики відзначали старий Новий рік). Один з лікарів, досить літній чоловік, сказав, що подивиться дитини. Коли медик почав спілкуватися з дівчинкою, батько побачив, що “хірург п’яний вдрабадан”.
“Я дивлюся на нього і питаю: ви що, п’яний? Ну-ка дихніть на мене. Лікар відсунувся і сказав, що не буде цього робити. Тоді я кричу санітаркам, що медик п’яний і щоб мені привели іншого лікаря!” – ледве стримуючи емоції розповів “Обозревателю” тато дівчинки.
У підсумку дитину оглянув інший лікар, а батько дівчинки викликав поліцію. Прибулі патрульні, за словами Родікова, підтвердили, що у лікаря явні ознаки алкогольного сп’яніння і викликали другий наряд, який намагався відвезти хірурга до нарколога. Але той відмовився.
“Жоден лікар або медсестра не заступилися за хірурга, всі бачили його стан. Його ховали в закритих палатах і поліції довелося наполегливо попросити його з’явитися. Йому було запропоновано пройти тест на алкоголь – він відмовився і пішов собі. Лікар відмовився куди-небудь їхати, мотивуючи тим, що йому потрібно приймати іншу дитину. А перегар і стан у нього нібито через ацетону, яким він надихався через фарбування в одному з відділень”, -розповів Володимир.
Як наслідок, батько дівчинки поїхав у відділення поліції і написав заяву, а поліцейські, з його слів, склали протокол (нижче фото “корінця”).
Поліція зареєструвала ПП в лікарні.
“Недогледіли – і дитина каліка”
Володимир Родиков в своєму Facebook розповів про ситуацію, яка сталася з ним в лікарні, також він опублікував відео спілкування з медиком. “Обозревателю” чоловік розповіді, що викликав копів, тому що боявся за здоров’я своєї дочки і не розумів, що йому робити.
Також його, як багатодітного батька, обурила ситуація, що в лікарні, куди привозять сотні дітей з усієї області, лікар дозволяє собі під час чергування розпивати спиртне. “Це ж дитяча хірургія! Недогледіли – і дитина стане калікою. Або ще гірше …” – повідомив він.
Деякі інтернет-користувачі обурилися тим, що поліція не змусила лікаря пройти тест на вживання алкоголю. На це в ГУ Нацполіціі Київської області “Обозревателю” відповіли, що правоохоронці не мали на це права, так як лікар не зробив якогось правопорушення.
Також прес-служба поліції опублікувала в Facebook результати перевірки на алкоголь, які їм надав лікар.
“Звинувачення щодо дитячого лікаря не підтвердилися – хірург на робочому місці був тверезий, про що є відповідні документи”, – безапеляційно написали правоохоронці.
Результати перевірки медика на алкоголь
“У вівторок лікарю виповниться 79 років. У нього свої хвороби, від яких він лікується. Питання до Міністерства охорони здоров’я України, чому в лікарні працює фахівець в такому віці”, – повідомили “Обозревателю” у прес-службі.
Лікарі медустанови, де працює хірург, розповіли нашим журналістам, що медик також страждає на цукровий діабет, тому йому 14 січня нездужала, а батько дівчинки, мовляв, сприйняв це як алкогольне сп’яніння.
Довіряти довідці чи ні?
Чи можна довіряти результатам огляду на алкоголь, яке хірур г надав поліції через 12-13 годин після скандалу? Ось що “Обозревателю” на цей рахунок повідомив керуючий партнер Адвокатського об’єднання “Чудовський і партнери” Ігор Чудовський.”Якщо говорити, наприклад, про горілку. Сліди 100 грам виводяться з крові дорослого чоловіка до чотирьох годин, 300 грам близько 19 годин. Поліцейські як мінімум повинні були зафіксувати ознаки алкогольного сп’яніння (порушення координації, несвязная мова, поведінка, що не відповідає обстановці і т.д.), якщо такі були “, – розповів він.
Також Чудовський зазначив, що крайніх термінів проведення саме в даному випадку експертизи законодавством не встановлено. Однак пізніше міністр охорони здоров’я Уляна Супрун жорстко висловилася в Facebook з приводу затвердження поліції про те, що “хірург був тверезий”.”Через більш ніж 12 годин алкоголь міг вийти з організму природним шляхом, не кажучи вже про те, що можна було здійснити заходи щодо дезінтоксікаціі організму для прискореного виведення алкоголю. Ми офіційно заявляємо про медичну некоректність такого висновку через велику можливість впливу на результати багатьох сторонніх чинників “, – написала вона.
Що робити пацієнтам?”Обозреватель” поспілкувався з лікарями декількох лікарень, які визнали, що випадки вживання спиртного медиками на робочому місці – не рідкість.”Випадки вживання спиртного на робочому місці, на жаль, мають місце бути. І вони не поодинокі. Залучити таких медиків до відповідальності можна. Все повинно бути задокументовано і оприлюднено. Пацієнту або його родичам потрібно записати розмову з лікарем на відео або на диктофон, потім звернутися до головлікаря медустанови або його заступнику, далі викликати поліцію і попросити інших пацієнтів бути свідками “, – розповів” Обозревателю “лікар-експерт Віктор Литвиненко.
Власне, все те ж, що зробив Володимир Родиков.Адвокат Ігор Чудовський зазначив, що алгоритм дій в частині виклику співробітників поліції абсолютно вірний: “Це потрібно як мінімум для фіксації факту, плюс додатково необхідно звернеться до керівництва лікарні, а також повідомити в профільне міністерство і управління охорони здоров’я місцевого органу самоврядування”.
Експерт зазначив, що залучити медика до відповідальності за розпивання алкоголю можна, але це буде виключно дисциплінарне покарання. Максимум – звільнення.”В даному епізоді порушення виключно етичних моментів, того ж Міжнародного кодексу медичної етики, Етичного кодексу лікаря України, а так само дисциплінарних – посадової інструкції, статуту медзакладу і інше”, – розповів він.
ДО РЕЧІ За що медиків можуть притягнути до відповідальності
– ненадання медпрацівником медичної допомоги, який зобов’язаний її надати, якщо такому працівникові було відомо про можливі важкі наслідки для пацієнта
– штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів, позбавлення права займати посади до трьох років, соцроботи до 200 годин, виправні роботи до трьох років;- якщо те ж саме, але що спричинило смерть або інші тяжкі наслідки,
– обмеження волі до чотирьох років або позбавлення волі до трьох років, з можливим позбавленням права обіймати посади до трьох років;- невиконання або неналежне виконання медпрацівником професійних обов’язків, наслідком чого було важке наслідок для пацієнта – позбавленням права займати посади до п’яти років або виправними роботами до двох років, або обмеженням (позбавлення) волі до двох років;
– якщо те ж саме і важкі наслідки неповнолітньому – обмеження волі до п’яти років, позбавлення волі до трьох років, з позбавленням права обіймати посади до трьох років.
Шукайте деталі в групі Facebook