facebook

Які товари заборонено перевозити через кордон

Літо наближається, а з ним і приємна пора відпусток. Багато українців планують подорожувати за кордон, тому варто знати правила туризму. Зокрема, про речі, які не можна вивозити чи ввозити у деякі країни.

Якщо ви збираєтеся у подорож за кордон, то не зайвим було б дізнатися якомога більше про країну, у яку відправляєтесь. Зробити це варто заздалегідь. Мова не лише про культуру та звичаї, а й про правила ввезення та вивезення товарів. Такі знання допоможуть уникнути неприємностей на кордоні.

Обмеження діють на ввезення алкоголю, тютюну та валюти. Зазвичай у країну дозволяють ввозити не більше 10 пачок цигарок та 2-3 літрів алкоголю. Втім, у мусульманських країнах ці обмеження можуть бути ще суворішими. Як правило, можна ввести у помірній кількості деякі особисті речі: чай, каву та парфуми. Це також стосується електронної техніки для власного користування, мобільних телефонів та фотоапаратів.

Звертайте увагу на правила ввезення медикаментів, тварин, рослин та художніх цінностей. Зазвичай їх потрібно декларувати. Також зберігайте чеки на дорогі товари, які придбали.

Окрім стандартних обмежень,є й заборони,притаманні певним країнам. До прикладу, кордон країн Євросоюзу не можна перетинати з рослинами, тваринами та деякими продуктами харчування. Зокрема, не можна ввозити м’ясні та молочні продукти, в деяких країнах навіть молочний шоколад.

Натомість можна ввозити дитяче харчування і харчування для людей з певними хронічними захворюваннями. У кожній країні можуть бути свої додаткові обмеження. Приміром, у Німеччину не можна ввозити собак бійцівських та інших порід, які можуть нести загрозу для людей.

Водночас, на виїзді з країн Європи правила вже не такі жорсткі. Заборони та обмеження стосуються переважно культурних цінностей та творів мистецтва. На ці товари потрібно отримувати спеціальний дозвіл. За порушення митних правил можуть, як мінімум, оштрафувати, а самі товари конфіскують.

Читайте також:  У Києві від COVID-19 померла 21-річна волонтерка

Єгипет і Туреччина – одні з найпопулярніших закордонних напрямків для відпочинку серед українців. У обох цих країнах існує заборона вивезення предметів старовини. Тому, купуючи антикварні вироби, вимагайте у продавця сертифікат про те, що цей товар не має історичної цінності.

До слова, в Туреччині це стосується й килимів. Ця країна дуже славиться такими виробами, але якщо ви захочете придбати собі килим у місцевих майстрів, доведеться брати сертифікат у турецькому музеї про те, що це – не антикваріат. Такими в Туреччині вважають килими ручної роботи і зі старовинною вишивкою.

А от з Єгипту не можна вивозити корали та мушлі морських тварин, навіть якщо ви знайшли їх просто на березі. Якщо ж придбаєте вироби з мушель чи коралів у магазині, обов’язково збережіть чек.

У США заборонено ввозити свіже та консервоване м’ясо, рибу та не консервовану ікру, а також молочні продукти, яйця, абсент та будь-які інші спиртні напої, що його містять. Не можна ввозити в Америку комах, зразки ґрунту, сірники та запальнички. Також потрібно перевірити, чи немає у вашій валізі товарів, виготовлених в Ірані, М’янмі, Судані та на Кубі. З такими речами вас точно не впустять в США. А якщо ви запланували відвідати Гавайї, не везіть туди фрукти, овочі та тварин. Вивозити все перераховане звідти також не можна.

Таїланд відвідує дедалі більше українців. У цій країні також діють певні заборони. Сюди не можна ввозити собак певних порід. А вивозити не можна об’єкти релігійного поклоніння антикваріат, зображення Будди, а також елементи древніх монументів чи доісторичних об’єктів. З Таїланду також не можна вивозити представників дикої природи, які перебувають під загрозою вимирання. Це стосується насамперед певних видів метеликів та жуків. Це стосується також виробів зі слонової кістки, черепахового панциру, ракових морських молюсків, шкіри тигрів, коралів тощо. Зверніть на це увагу, купуючи сувеніри.

Читайте також:  Папа Римський помолився за припинення пандемії COVID-19 на порожній площі Ватикану (фото, відео)

Об’єднані Арабські Емірати живуть за принципом шаріату, тому в цій країні митні правила досить строгі. Ввозити забороняється товари Ізраїльського походження та із логотипами Ізраїлю. Табу на азартні ігри, друковані видання та зображення, що протирічать ісламському вченню та ображають мусульман. Також не можна ввозити домашню їжу, а ліки дозволять ввести лише за наявності рецепту від лікаря.

Також вивезти не дадуть предмети, пов’язані з культурним та історичним спадком країни. А ще насіння і плоди пальми та диких тварин. Якщо купуєте килими та ювелірні прикраси, зберігайте чек.

Найкраще перед поїздкою у будь-яку країну з’ясувати усі обмеження, які мають бути вказані на сайті посольства. Адже митні правила можуть змінюватися через митну політику та відносини між певними країнами. Якщо сумніваєтеся, чи потрібно декларувати той чи інший товар, обирайте червоний коридор. Принаймні, так ви точно уникнете штрафу.

Шукайте деталі в групі Facebook