Як отримати візу в США: корисні поради
Якщо ви давно мрієте зібрати сумку і відправитись на пошуки пригод в США, але не знаєте всіх нюансів, як отримати візу в Америку – тоді слідкуйте за нашими порадами.
Подумайте та оцініть шанси отримання візи
Якщо ваш закордонний паспорт давно не бачив візових штампів з інших країн, кредитна історія перебуває у ”непозбувній бентезі”, а сімейний стан змінив вже декілька прізвищ, – шанси отримати візу в США залишаться невисокими.
Визначте тип візи, яку ви хочете отримати
Будь-який громадянин іноземної держави, який бажає відвідати США, повинен визначити тип візи. Серед загальних типів виділяють не імміграційну для тимчасового перебування (візи для ділових та туристичних поїздок, робочі візи, студентські візи, візи для учасників програм обміну (Work & Travel, Intership, Work & Study), візи для членів екіпажу, візи для релігійніх працівників, візи для журналістів та візи для хатніх робітників) та імміграційну візу для постійного проживання.
Оплата консульського збору
Особи, які звертаються за візою, повинні перед своїм зверненням оплатити збір за розгляд вашої ж заяви на отримання візи. Для кожного типу візи визначено окремий розмір збору. Станом на сьогодні, поточний консульський обмінний курс становить 28,00 грн = 1 долар.
Після оплати збору вам дадуть квитанцію, яка буде дійсна рік із часу оплати збору. На цій квитанції також буде 18-значний код, який пізніше потрібно вказати при записі на співбесіду в посольстві.
Заповнення анкети
Аплікант, який прагне отримати візу, повинен подати окрему візову анкету DS-160. ЇЇ слід заповнити та відправити через інтернет, щоб надалі отримати можливість пройти співбесіду в Посольстві. Для запису на співбесіду, апліканту слід надати номер штрихкоду, зазначеного на сторінці підтвердження подачі самої ж візової анкети DS-160.
Самі ж відповіді в анкеті потрібно заповнювати англійською мовою. Якщо ви не достатньо добре володієте англійською – зверніться за допомогою до перекладача.
Запис на співбесіду
Після оплати сервісного збору та заповнення анкети DS-160, ви повинні створити профіль у системі. Як тільки ви заповните всі необхідні поля і згенеруєте пароль, ви отримаєте доступ до системи.
Після цієї процедури, на сайті у лівій вкладці є опція “Запис на співбесіду”. Тут ви повинні надати наступну інформацію:
• ваш номер паспорта;
• номер квитанції за сплачений консульський збір;
• номер штрих-коду підтвердження анкети DS-160.
Збір документів
Перелік документів, які ви маєте зібрати до дня проходження співбесіди:
– закордонний паспорт, дійсний не менше ніж 6 місяців після запланованої дати повернення зі США;
– фото 5 на 5 в електронному варіанті;
– український паспорт;
– ідентифікаційний код;
– довідка з місця праці;
– довідка з банку про будь-які заощадження, надходження;
– сертифікати на майно (додатковий документ);
– будь-які інші документи, які засвідчують ваше становище в Україні;
– заповнена в електронному варіанті анкета DS-160;
– квитанція про сплату консульського збору;
– підтвердження про призначення дати співбесіди;
– бронювання готелю або інша адреса вашого перебування в США.
Співбесіда
Кожна співбесіда має свою дату і час, визначену заздалегідь. Найголовніше, перевірте чи вся папка документів з вами. Під час самої співбесіди поводьтесь природньо, старайтесь не ставити незручних запитань і головне – не переживайте.
Отримання візи
Все найважче – позаду. Якщо консул прийняв рішення видати вам візу, то пізніше вам надішлють паспорт за вказаним в системі способом доставки. Якщо ж не пощастить, то ви отримаєте свій паспорт одразу після співбесіди.
Успіху!
Шукайте деталі в групі Facebook