facebook

Ситуація з харчуванням дітей у Франківську є дуже складною, – Мар’яна Вершиніна

24 січня в Івано-Франківську відбулась прес-конференція громадської організації «Мами Прикарпаття» на тему благодійних внесків у навчальних закладах міста.

На думку матерів маленьких франківців, так звані “благодійні батьківські внески” перетворились на основне джерело фінансування поточних потреб освітніх закладів, а часто й капітальних ремонтів.

«



Збір коштів відбувається неконтрольовано, з порушенням норм чинного законодавства, відсутня звітність та прозорість. Ініціатива збору коштів йде від завідувачів і директорів, а прикривають її «батьківськими комітетами». Кошти, що виділяються з бюджету, розподіляються нераціонально, а багато статей витрат є штучно перебільшеними. Ситуація з харчуванням також є дуже складною
», – каже Мар’яна Вершиніна, голова ГО «Мами Прикарпаття».

Батьки не знають, чи виділяються з бюджету кошти на миючі та дезінфікуючі засоби для ДНЗ і в якій кількості, а також – чи було виділено додатково із місцевого бюджету 2 млн грн на миючі засоби і засоби гігієни у 2017 р. за дорученням мера міста.

Крім цього, активістки звернули увагу на неякісне харчування, постачання продуктів у дитсадочки і школи та їх якість.

«Відділ освіти розповідає, що все сертифіковано. Але справа в тому, що порції є недостатніми, є системне недопостачання м’ясних продуктів, не завжди є масло. Наразі у відділі проводяться тендери, і проводяться невчасно. Внаслідок цього діти зараз без печінки, олії, сметани, сиру, яєць, капусти, сухофруктів, сосисок», – розповідає Зоряна Маланчук, активіст ГО «Мами Прикарпаття».

Вона також додала, що у школі-садку №3 провели перевірку і знайшли дуже багато порушень.

Є невідповідність у рецептурі – написано “підлива з курячим м’ясом”, а насправді там хрящі та шкіра. У перших стравах є теж порушення. В кухні не дотримуються товарного сусідства. Це підтвердив і відділ освіти. Всі продукти зберігаються разом – повидло, сир, молочні продукти та інше. Також не всі кухарі дотримуються санітарних норм“, – зазначає Зоряна Маланчук.

Також мова йшла і про витрати в дошкільних навчальних закладах.

«Витрати в кошторисах садочків є нераціональними – мова йде, до прикладу, про телефон та Інтернет. В садочках №1 та №22 з міського бюджету на ці потреби щорічно витрачається по сім тисяч гривень. Ми вважаємо, що це значна сума, яку можна б було витратити на речі, яких завжди не вистачає – миючі та дезінфікуючі засоби», – додає Наталія Амарі, активіст ГО «Мами Прикарпаття».

Читайте також:  Ігор Насалик об 11.00 розпочне прес-конференцію в прямому ефірі ТРК РАІ

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.