facebook

Навантаження збільшили, зарплати не підвищили: освітня омбудсменка звернулася до ВР та МОН через порушення прав педагогів

Освітня омбудсменка Надія Лещик звернулася до Верховної Ради й Міністерства освіти та науки через збільшення навантаження у вихователів дитячих садків. Попри це, педагогічні працівники не мають підвищення заробітньої плати.



Про це повідомляється на офіційній сторінці захисниці освітніх прав у Facebook. Лещик закликала якомога швидше розробити документи щодо оплати праці за організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, а не лише за перенавантаження. Адже, за її словами, це порушує права вихователів.

Крім того, посадовиця звернулась з проханням до керівників закладів дошкільної освіти дозволити методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність дистанційно, поза межами закладу, поки не розроблять нові нормативні документи про оплату праці.

Навантаження збільшили, зарплати не підвищили: освітня омбудсменка звернулася до ВР та МОН через порушення прав педагогів у дитсадках України
“Згідно з пунктом 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться, виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок. Тобто оплата праці наразі здійснюється за педагогічне навантаження, без врахування методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до статті 26 нового Закону України “Про дошкільну освіту”, тривалість робочого часу педагогічних працівників на тиждень на одну тарифну ставку становить:

35 годин – для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя;
30 годин – для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників.
Навантаження збільшили, зарплати не підвищили: освітня омбудсменка звернулася до ВР та МОН через порушення прав педагогів у дитсадках України
Норма навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями), що є складовою робочого часу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, становить для:

Читайте також:  13 зарплата для вчителів — хто отримає подвійний оклад у грудні

вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
музичного керівника – 24 години на тиждень;
практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.
Але для окремих категорій педагогічних працівників відбулося суттєве збільшення робочого часу, зазначає Лещик.

“Готую лист щодо порушення прав окремих категорій педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, відсутності оплати праці за методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, яка є частиною робочого часу для окремих категорій педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, та якнайшвидшої необхідності розробки нормативних документів щодо оплати праці”, – написала освітня омбудсменка.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.