Залишати учнів на другий рік: спливли скандальні деталі ідеї чиновників
Як відреагували українці на пропозицію залишати учнів на другий рік
Освітній омбудсмен Надія Лєщик виступила з ініціативою надати школам право залишати учнів на другий рік навчання у тому ж класі з метою компенсації навчальних втрат. Про це розповідає інформаційний портал “Освіта юа”.
На її думку, учнів слід залишати другого року за наявності однієї з умов: наявності початкового рівня навчальних досягнень дитини, тривалого пропуску уроків чи відсутності протягом одного навчального семестру.
Освітній омбудсмен пропонує у такому разі залишати дітей на повторний курс щодо рішення педагогічної ради, тобто без згоди батьків.
Проте українці відреагували на цю пропозицію не дуже позитивно.
«Фігня якась. В одній школі учня з оцінками початкового рівня перекладатимуть, а в іншій залишатимуть наступного року, як? Школа не університет, і шкільна автономія трохи смішно виглядає на практиці. Необхідна уніфікація шкільної освіти, кількість годин вивчення основних предметів до тривалості канікул. І насамперед необхідно звільнити дітей від вивчення нікому не потрібного мотлоху, який іноді займає 90 відсотків навчального матеріалу», — заявляє один передплатник.
«Для бюджету, школи, батьків та учня слід наголошувати на підтримці відстаючих учнів, а не залишати на другий рік.
«Треба посилити відповідальність, аж до штрафів, батьків таких учнів за невиконання батьківських обов’язків щодо відповідальності за свідому байдужість до результатів навчання їхніх дітей! Вчителі не можуть змусити дитину вчитися!» — ділиться своєю думкою ще один передплатник.
Шукайте деталі в групі Facebook