facebook

Тотальне посилення мобілізації після 1 січня, ці 500 000 чоловіків чекають на рішення і призов: втрата бронювання, ТЦК

Український уряд впроваджує нові заходи для посилення контролю за дотриманням мобілізаційного законодавства.




Як інформують “ФАКТИ”, журналісти дізнавалися, чи буде посилення мобілізації у 2025 році.

Скільки людей можуть мобілізувати у 2025 році

Народний депутат і секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко в прямому ефірі телеканалу Прямий заявив, що наразі ініціатива на фронті перебуває у противника.

“Тому наше основне завдання – це перехопити її. Але якби не було Курської операції, ворог давно вже був би у Покровську”, – зазначає Костенко.

Це дало нам можливість перегрупуватися, а противник вирішив, куди йому потрібно вкидати резерви. Але це перегрупування не дає нам можливості повністю зупинити ворога. Тому, щоб продовжувати війну, нам потрібні резерви, мобілізація та навчені люди у військових частинах.

Крім того, потрібно працювати над системою управління, щоб зробити її ефективнішою.На думку Костенка, мобілізація йшла нормальними темпами з травня до вересня 2024 року, але зараз відбувається просідання. Зараз тенденція йде на зменшення. Ми цього не можемо допустити у жодному разі, адже це буде великою проблемою.

“Цифри, які згадував Залужний, а саме про 500 000 військових, були взяті не зі стелі. Я погоджуюся з ним, що така цифра більш актуальна, ніж та кількість, що ми набираємо зараз”, – зазначає народний депутат.

Наразі конкретні цифри, скільки людей можуть мобілізувати у 2025 році, не озвучувалися.

Чи буде посилення мобілізації найближчим часом

Посилення контролю за дотриманням мобілізаційного законодавства посилить відповідальність для тих, хто намагається уникнути військової служби.

Згідно з заявою міністра оборони Рустема Умєрова, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер матимуть доступ до розширеної бази даних, яка об’єднає інформацію з різних правоохоронних органів, включаючи Службу безпеки України та Національну поліцію. Це дозволить значно ефективніше виявляти громадян, які ухиляються від військової служби, та притягати їх до відповідальності.

Читайте також:  Мобілізація чоловіків 50+: кого ТЦК точно не чіпатиме, а кому пора збиратися на службу

Нова система електронного обміну даними дозволить автоматизувати процес збору та обробки інформації про військовозобов’язаних, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню ефективності роботи ТЦК. За словами міністра, такі зміни є необхідними для забезпечення справедливості щодо тих, хто сумлінно виконує свій військовий обов’язок, а також для посилення обороноздатності країни.

В Україні у 2025 році мобілізація продовжиться, оскільки це є важливим елементом для забезпечення обороноздатності держави та досягнення стратегічних військових цілей. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров під час свого виступу на зборах Європейської бізнес асоціації, які відбулися 12 листопада.

Чи буде зниження мобілізаційного віку

Федір Веніславський зазначив, що у Верховній Раді та профільному комітеті з питань національної безпеки не розглядаються питання щодо зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 або 20 років. Він також уточнив, що Комітет з національної безпеки не отримував жодних пропозицій про внесення змін до чинного законодавства, зокрема до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Ця стаття встановлює, що громадяни, які не досягли 25 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Щодо мобілізації жінок, Веніславський підкреслив, що на цей час вони можуть бути призвані на військову службу виключно за власним бажанням і добровільною згодою.

Скільки ще людей потрібно мобілізувати: думка експерта

Чи буде посилення мобілізації і скільки людей потрібно мобілізувати ми запитали у заступника директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайла Самуся.

На його думку, це залежить від рішень верховного головнокомандувача і головнокомандувача Збройних сил України.

“Саме вони вирішують. Точних оцінок не може ніхто сказати. Мова про 100 чи 500 тис. осіб чи інші оцінки – це фантазії. Це може сказати лише головнокомандувач Збройних сил України, адже у нього є документи, які вказують потреби, щоб формувати підрозділи ЗСУ”, – зазначає експерт.

Читайте також:  Фермер підірвав соцмережі запальними танцями у стайні серед кіз

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.