facebook

Чи можуть вчителі відпустити дитину додому під час повітряної тривоги, якщо є відповідна заява батьків

Якщо батьки пишуть заяву заздалегідь і під час повітряної тривоги учень / учениця має йти додому сам / сама, то виходить, що вчитель відпускає дитину без нагляду дорослих у ситуації, яка загрожує її безпеці.



Якщо зі школярем / школяркою у цей час трапиться нещасний випадок, відповідальність буде нести педагог, який відпустив дитину саму.

Про це розповів Роман Бондаренко, юрист ГО “БАТЬКИ SOS” в роз’яснені для “Нової української школи”. Повний текст читайте за посиланням.

За його словами, коли діти знаходяться в закладі освіти, за їхнє життя та здоров’я відповідають педагоги. Про це йдеться в підпунктах 1, 5 пункту 6 розділу IV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

Юрист також наголосив, що освітній процес – це весь час перебування школяра / школярки в закладі освіти, а не лише уроки.

Утім, згідно з Законом України “Про освіту”, саме батьки зобов’язані дбати про фізичний і психічний добробут дитини. У розумінні законодавства, заклад допомагає це робити, але не замінює батьків навіть на час перебування дитини в школі. Тобто батьки мають право вирішувати, де знаходитиметься їхній син чи їхня донька під час повітряної тривоги.

Якщо батьки хочуть особисто забрати свою дитину з укриття закладу освіти – педагог не може заборонити їм це зробити (жоден нормативно-правовий акт цього не забороняє). У багатьох школах також просять батьків підтвердити свої дії письмовою заявою (у цей момент відповідальність за безпеку неповнолітнього переходить від однієї особи до іншої). Як наголосив Роман Бондаренко, у такій ситуації принципово те, що дитина не залишається без нагляду дорослих.

Читайте також:  Діти підуть в школу з 5 років? У МОН зробили несподівану заяву

Проте, якщо дитина під час повітряної тривоги йтиме додому сама (бо батьки написали відповідну заяву раніше й не забирають сина / доньку особисто) і з нею трапиться нещасний випадок, це може стати підставою для притягнення вчителя, який відпустив учня / ученицю до відповідальності за ст. 137 Кримінального кодексу за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.