facebook

МОН пропонує звільнити частину вступників від обов’язку відпрацювання навчання

Міністерство освіти і науки України пропонує надати державну підтримку більшості українських абітурієнтів, включаючи безповоротні гранти на освіту для 25-35% вступників.




Безкоштовна освіта без обов’язку відпрацювання може бути надана 10-15% вступникам з найвищими балами ЗНО (НМТ), а 25-30% вступників навчатимуться на контракті.

Міністерство освіти і науки України пропонує забезпечити державною підтримкою більшість українських абітурієнтів, які вступатимуть до вишів. Види підтримки передбачать різні.

Про це вказано у моделі розподілу вступу за джерелами фінансування. Її презентувало МОН під час засідання Освітнього комітету Верховної Ради, зазначає 24 Канал з посиланням Osvita.ua.

Чи треба буде відпрацьовувати навчання у виші
Модель фінансування здобуття вищої освіти передбачає, що державним замовленням мають охопити 25 – 30% першокурсників, які братимуть участь у конкурсі на гарантоване перше робоче місце (в основному державний сектор – медики, учителі тощо).

Так, державні безповоротні гранти на здобуття освіти мають отримувати 25 – 35% вступників. У відомстві переконані, що освітні гранти повинні виконувати роль інструменту заохочення вступу на спеціальності, які потрібні ринку праці та/або регіональної підтримки.

При цьому у МОН пропонують надавати можливість безоплатної освіти для вступників з найвищими балами ЗНО (НМТ), які не матимуть зобов’язань щодо відпрацювання на першому робочому місці. Кількість таких вступників за розрахунками МОН може становити 10 – 15%.

Зважаючи на визначену модель розподілу вступників за джерелами фінансування, на контракті навчатимуться 25 – 30% вступників вишів.

До теми Випускників вишів змусять відпрацювати навчання на бюджеті: кого й у якому разі

Що казали у МОН про відпрацювання раніше
Раніше Михайло Винницький заявив, що в Україні обов’язково залишать бюджетні місця на кожній спеціальності у вишах.
Однак у деяких випадках таких місць може стати дуже мало.
Посадовець при цьому зазначив, що у разі ухвалення законопроєкту № 10399, студенти, які здобуватимуть вищу освіту на бюджеті, матимуть певні обов’язки перед державою.
Це означає, що держава має запропонувати випускникові перше робоче місце, уточнив посадовець.

Читайте також:  Під Києвом вчителька вдарила першокласника головою об парту

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.