facebook

ТЦК застосує жорсткі покарання до цих чоловіків, ніхто з ухилянтів не чекав подвоєння штрафів: мобілізація, повістки, ЗСУ

Українців очікують серйозні покарання на тлі мобілізації. Передбачаються серйозні проблеми зі штрафами тощо.




Чоловікам призовного віку за порушення правил військового обліку, зокрема неоновлення персональних даних у ТЦК, загрожує штраф у розмірі від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. Втім, за певних обставин його суму можуть подвоїти.

Як інформує “РБК-Україна”, журналісти розпитали юриста практики адміністративного права Дмитра Зала про те, коли чоловікам загрожує подвійний штраф від ТЦК.

Коли подвоюють суму штрафу від ТЦК

“Закон не передбачає автоматичного “подвоєння” штрафу. Його сума збільшується вдвічі тільки у випадку, якщо його не оплатити вчасно”, – пояснює Зал.

Юрист зазначає, що особі надають 10 днів з моменту отримання постанови на сплату такого штрафу або його оскарження.

“У разі якщо особа вчасно не сплатила штраф та не оскаржила його – постанова передається до виконавчої служби й такий штраф подвоюється”, – говорить експерт.

Як оскаржити штраф від ТЦК

Підстави для оскарження штрафу від ТЦК та СП:

неправильне повідомлення про явку помилки в оформленні штрафу порушення повноважень комісії

Штраф накладено необґрунтовано, якщо:

особа не підлягає військовому обліку через вік, стан здоров’я чи сімейні обставини неявка була з поважних причин (лікування, відрядження, важливі обов’язки) з документальним підтвердженням помилки в документах, що вплинули на рішення неправомірні дії ТЦК

“Штраф за порушення правил військового обліку оскаржується шляхом подання позовної заяви до судів загальної юрисдикції”, – пояснює Зал.

На час розгляду позовної заяви строки на сплату штрафу призупиняється. У разі ж якщо на особу відкрито виконавче провадження, слід подбати про те, щоб таке провадження було зупинено. Робиться це шляхом подачі відповідного клопотання до виконавчої служби.

Читайте також:  Українцям хочуть заборонити курити на балконах

Що буде, якщо не сплатити “подвоєний” штраф

Якщо порушник не сплачує штраф, то виконавча служба має право накласти арешт його банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно.

“Якщо розмір штрафу не перевищує 160 тисяч гривень, житло чи земельна ділянка не підлягають примусовому продажу для покриття боргу за таким провадженням”, – каже Зал.

Юрист радить своєчасно скористатися правом на оскарження штрафу, якщо є для цього підстави, або ж оплатити його у встановлені терміни, щоб уникнути арешту майна та блокування банківських рахунків.

Раніше ми писали про те, що ТЦК під час воєнного стану уповноважені проводити мобілізаційні заходи, втім деякі їхні дії можуть розцінюватися як протиправні. Насамперед військкоми не мають права примусово супроводжувати громадянина без судового рішення чи поліції, порушувати процедуру медичного огляду чи розголошувати персональні дані.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.