facebook

Підписати згоду на військову службу: для 16-річних у ТЦК запровадили нову норму, що це означає

Останнім часом в Україні зросло занепокоєння батьків підлітків у зв’язку з вимогами до юнаків при постановці на військовий облік.



Зокрема, за розповідями батьків, у низці шкіл 16-річних учнів просять підписати документ про «згоду на військову службу» та заповнити «соціальний паспорт».

Докладніше про те, що у ТЦК взялися за 16-річних хлопців, інформує ТСН.

Повідомляється, що в цьому бланку міститься широкий список питань, що стосуються як особистої інформації про юнака, так і соціально-економічних даних про його сім’ю, включаючи місце роботи та доходи батьків, житлові умови, наявність судимостей та кредитів.

Мати одного з підлітків, Анна Л., поділилася своєю тривогою в соціальній мережі, зазначивши, що її синові та іншим учням видали бланк із проханням підписати згоду на військову службу, незважаючи на те, що вік школярів становить лише 16 років.


З юридичного боку на ситуацію відреагувала адвокат Марина Бекало, котра пояснила процедуру постановки на військовий облік.

За її словами, в Україні юнаки, яким у поточному році виповнюється 17 років, повинні ставати на облік до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Ця процедура включає медкомісію та психологічний відбір, за результатами яких видається висновок про профпридатність підлітка до військової служби.

Проте адвокат зауважила, що сам «формуляр згоди громадянина на військову службу» згідно із законом не є обов’язковим документом.

Ба більше, цей бланк, як і соціальний паспорт, не затверджено нормативно-правовими актами, що регулюють приписку до військового обліку. Вони мають лише рекомендаційний характер та були створені на основі методичних рекомендацій, які у 2016 році затвердив виконувач обов’язків першого заступника начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор В. М. Назаров.

Читайте також:  Недитяча жорстокість: підлітки сильно побили чоловіка (відео 18+)

Ці документи повинні лише супроводжувати процес психологічного тестування, але не є формою для обов’язкової згоди на військову службу.

Особливу критику з боку батьків викликав пункт про «соціальний паспорт», також включений до згаданого формуляра.

Цей документ містить широкий перелік питань щодо біографії та обставин життя потенційного призовника.

Серед питань фігурують такі, як судимість та кредитна історія батьків, а також приналежність сім’ї до релігійних організацій, які забороняють використання зброї.

Марина Бекало зазначила, що подібні відомості розглядаються як фактори негативного впливу. Проте адвокат підкреслила, що юнаки та їхні сім’ї не зобов’язані надавати таку інформацію, оскільки ці положення мають виключно рекомендаційний характер.

Таким чином, батьки, чиї сини проходять процедуру постановки на облік, мають право відмовитися від заповнення соціального паспорта та підписання формуляра згоди на військову службу, якщо вони вважають, що це виходить за межі їхніх прав.

Важливим аспектом є усвідомлення того, що ці бланки не регулюються обов’язковими нормативно-правовими актами та мають лише рекомендаційне значення.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.