“Я пішла в атаку”: вчителька початкових класів розповіла про дивну тенденцію серед батьків школярів
Для того, щоб школярі показували успіхи у навчанні і мали до цього мотивацію, уроків у школі буває замало. Батьки вдома мають теж займатися з дітьми, вболівати за навчальний процес дитини, хвалити її і працювати у тандемі з учителем.
Про це в етері проєкту “Освіта. Діти. Майбутнє” на Youtube сказала вчителька початкових класів Таміла Сергіївна. Вона розповіла про дивну тенденцію серед батьків, коли вони не приходять на зустрічі з педагогом і мало цікавляться навчанням дітей.
Таміла Сергіївна розповіла, що у своєму класі створила правило, коли по п’ятницях з 7:00 до 8:00 була відкрита до очного діалогу з батьками. Батьки мали напередодні написати, чи зможуть вони прийти на зустріч, щоб обговорити навчання дітей. Однак на такі зустрічі зазвичай приходили лише ті батьки, до навчання дітей яких питань немає.
“Але я так чекала батьків, яким треба допомога або підказка. Почекала два-три тижні і вирішила, що піду в атаку. Писала сама: “Шановні батьки, давайте зустрінемося, проговоримо тиждень”. Тижні бувають насичені, я завжди приходжу на зустріч з зошитами, щоб показати, на що звернути увагу, щоб батьки бачили. Зазвичай порушую питання щодо дисципліни та академічних знань. Але батьки, у яких є певні моменти і яких треба самих мотивувати, приходили дуже рідко”, – зазначила педагогиня.
Вона зазначила, що дуже розуміє батьків, які працюють і не мають часу, однак наголосила, що від цього залежить майбутнє їхньої дитини.
“Коли дитина бачить, що батьки адекватно вболівають за навчальний процес, хвалять, питають про досягнення і якщо це відбувається у партнерстві з учителем, який каже “Ти молодець”, – це дуже класно. А ті, кому треба було дійсно прийти, вони просто “морозилися”. Можливо, боялися, що відкриється якась неприємна правда про те, що навчальні успіхи потребують удосконалення”, – сказала Таміла Сергіївна.
За її словами, учитель у класі і школа роблять усе, що можуть, але батьки також повинні допомагати дітям у навчанні.
“У мене в класі 30 учнів, це багато. Усі різні, плюс війна. Навчальний процес важливий, академічні знання важливі”, – додала учителька.
Шукайте деталі в групі Facebook