facebook

Пенсіонерам дали 10 днів, пенсія буде втрачена: літні українці перед жорсткими фактами, виплати можуть пропасти

Пенсіонери повинні обов’язково повідомляти органи ПФУ про своє працевлаштування або звільнення з роботи.




Як інформує “НВ”, про це нагадали в Пенсійному фонді.

Чому потрібно інформувати ПФУ про зміну статусу “працюючий” чи “непрацюючий”

У разі працевлаштування або звільнення з роботи пенсіонер протягом 10 днів має повідомити про цей факт органи Пенсійного фонду. Відповідна вимога міститься у ч.2 ст. 16 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування (або реєстрацію підприємницької діяльності) призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають обов’язковому поверненню органам ПФУ.

Після повідомлення про звільнення з роботи пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб. Приміром, непрацюючим пенсіонерам проводиться перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму.

Звертаємо увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. Відсутність доходу від підприємницької діяльності не є підставою вважати пенсіонера непрацюючою особою. До того моменту, поки не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, особа вважаєтеся працюючим пенсіонером.

Як повідомити ПФУ про зміну статусу “працюючий” чи “непрацюючий”

Про дату працевлаштування, звільнення або припинення реєстрації підприємницької діяльності пенсіонери повідомляють органи ПФУ виключно шляхом подання заяви та документів, що засвідчують відповідні відомості:

▪ наказу або розпорядження про прийняття/звільнення з роботи;

▪ трудової книжки із записом про працевлаштування/звільнення;

▪ цивільно-правового договору тощо.

Відповідну заяву також можна подати і в режимі онлайн — через портал електронних послуг Пенсійного фонду України або засобами Єдиного державного порталу електронних послуг (портал Дія) з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Читайте також:  Воювати можуть навіть діди: Депутати вирішили зняти віковий ценз-кому вручатимуть повістки

Нагадаємо, що в Україні пенсіонерам можуть припинити виплату пенсій з низки причин. Наприклад, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять неправильні відомості, у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, або у разі неотримання пенсії через відділення поштового зв’язку протягом 6 місяців поспіль.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.