facebook

Як мотивувати освітян працювати, коли заробітна плата не росте

3 серпня 2024 року на телеканалі «Суспільне. Мовлення» відбувся ефір програми, присвячений важливому та актуальному питанню: «Як мотивувати освітян працювати, коли заробітна плата не росте?». Онлайн-гостем студії став заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.



На запитання ведучих спікер коротко окреслив виклики, що постануть перед новим навчальним роком і звернув увагу на ключові проблеми, з якими сьогодні стикається сфера освіти в Україні. І це, насамперед, нестача освітян, що напряму пов’язано з низькою заробітною платою, що робить професію менш привабливою.

Багато вчителів змушені шукати роботу в інших галузях, адже на сьогодні вчитель з вищою категорією (а це роки роботи і здобуття досвіду) не може заробити собі на життя. І це аж ніяк не додає мотивації залишатися у професії чи залучати до неї молодь.

Також мова йшла про наказ МОН №850, проти якого виступила Профспілка та й загалом освітнє середовище.

На запитання щодо дефіциту вчителів, спікер зазначив, що без вирішення проблем ситуація лише погіршуватиметься. Якщо не будуть вжиті заходи для поліпшення умов праці та підвищення заробітної плати, дефіцит вчителів стане серйозною загрозою для якості освіти в країні.

Адже під час війни головне усвідомити, що інвестиції в освіту – це інвестиції в майбутнє країни.

Читайте також:  У "Слузі народу" сказали, чи закриють школи й дитсадки під час локдауну

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.