facebook

Мобілізація жінок з 1 липня: кому загрожує штраф 17 тисяч гривень

У липні жінки можуть отримати штраф за порушення правил військового обліку.Мобілізація в Україні в липні триває разом із продовженням воєнного стану. Деякі українки є військовозобов’язаними і мають стати на облік. Однак загалом мобілізація жінок з 1 липня залишається добровільною, як і раніше. Жодну жінку не можуть призвати без її згоди. unian.ua

Але це не означає, що жінки-медики не мають жодних зобов’язань. Вони можуть отримати штраф у розмірі 17 тисяч гривень, якщо порушать правила військового обліку.

Хто з жінок є військовозобов’язаним
Правила призову жінок у липні залишаться колишніми. Жінки-медики зобов’язані стати на облік, а решта – за своїм бажанням. Військовозобов’язаними є власниці таких спеціальностей:

фізична терапія;
медична та психологічна реабілітація;
громадське здоров’я;
фізична реабілітація;
промислова фармацевтика;
фармацевтика;
санітарія та експертиза;
стоматологія;
медицина;
медсестринство;
технології медичної діагностики та лікування;
біомедична інженерія;
біотехнології та біоінженерія;
професіонали патології;
токсикологія;
фармакологія;
фізіології та епідеміологія.
Військовозобов’язані жінки отримують приписне свідоцтво, без якого вони не зможуть працевлаштуватися.

Військовий облік жінок з 1 липня
Жінки перерахованих вище професій зобов’язані стати на військовий облік і оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Якщо вони цього не зроблять, то їм нарівні з чоловіками загрожує штраф за неявку в ТЦК у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Їхні роботодавці також зобов’язані контролювати постановку співробітниць на облік.

Жінкам, яких виключено з військового обліку, дані в ТЦК можна не оновлювати.

Взяття жінки на облік проводиться під час здобуття медичної спеціальності в навчальному закладі або під час працевлаштування. Щоб стати на облік, медики мають пройти ВВК.

Кому з жінок не можна виїжджати за кордон

Читайте також:  Верховна Рада ввела штраф за перевезення дітей без автокрісел

Виїзд за кордон жінкам-медикам дозволено, навіть якщо вони стоять на військовому обліку. Наразі з країни не випускають тільки українок, які служать за контрактом, а також жінок-держслужбовців.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.