facebook

“Це не секонд з одягом”. Письменниця заступилася за вчителів, які “відмовилися” читати по 10 книжок на рік

Українська письменниця Тетяна Стус вступилася за вчителів, які “відмовилися” читати по 10 книг за рік. Вона зауважила, що до педагогів варто проявляти більше емпатії та співчуття, замість того аби “кидатися в них капцями”.



Літераторка підкреслила, що книжка – це не секонд з одягом, де можна знайти речі на всі випадки життя. Крім того, здобути літературу, до якої лежить серце, не так просто. Вона запевнила, що не підтримує зверхній хейт вчителів. Своїми поглядами майстриня слова поділилася у Facebook.

“Книжка – це не секонд з одягом на всі випадки життя. Книжки читають саме ті, до яких лежить серце, і знаходити їх не так просто а часом і неможливо (так, знаю, шукаю). Корочє, більше співчуття й емпатії всім нам, друзі, перш ніж кидатися в когось капцями. Тим паче, в того, кому ой як нелегко й без ваших капців”, – написала Стус.

Вона також каже, що читання потребує не лише доступу до книг, але й внутрішніх сил, часу та забезпечення базових потреб. Письменниця зазначила, що коментарі, які зʼявилися під дописом української викладачки Національного університету “Києво-Могилянська Академія” та народної депутатки Інни Совсун, насправді мовлять про сумне та безнадійне благання педагогів забезпечити їм можливість читати.

“На тих скрінах, що породили стільки насмішок “інтелектуалів” – насправді сумне й явно безнадійне благання вчителів забезпечити елементарну можливість читати, а не заперечення процесу чи його знецінення”, – каже Стус.

За її словами, саркастичні відповіді щодо доступу до книг у бібліотеках не враховують стан самих читалень, про який “нещодавно бідкалися і розводили руками”.

Читайте також:  Вчитель на Прикарпатті виховував школярів стусанами

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.