facebook

На пенсію раніше за всіх: для виходу на заслужений відпочинок вистачить і 15 років стажу

Для виходу на заслужений відпочинок вистачить і 15 років стажу – названі категорії
Щоб вийти на пенсію за віком у 2024 році, необхідно досягти 60 років і мати як мінімум 31 рік страхового стажу. Проте деякі українці можуть вирушити на заслужений відпочинок на м’якіших умовах. Кому для оформлення пенсії буде достатньо лише 15 років страхового стажу, пояснили фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Українським законодавством передбачено спрощені умови для виходу на заслужений відпочинок, проте вони застосовуються лише до деяких категорій громадян.

Наприклад, особи з інвалідністю за зором І групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства І групи можуть розраховувати на призначення дострокової пенсії за віком.

Чоловіки, які належать до цієї категорії, можуть звертатися за пенсією при досягненні 50 років та наявності не менше 15 років страхового стажу. Для жінок умови ще м’якші – вік 40 років та стаж не менше 10 років.

” Підставою для отримання пенсії є звернення особи. За недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежена, звернення надають їхні законні представники “, – йдеться у повідомленні ПФУ.

Читайте також:  Коронавірус у дітей: що треба знати про перебіг хвороби та ризики ускладнень

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.