facebook

Підвищення пенсії скасували для цих українців: хто в Україні таки не дочекається більших виплат

Цьогоріч після березневої індексації пенсій у більшості українських пенсіонерів виплати зросли майже на 8%. Крім того, частині літніх українців, які працюють, підвищили пенсії з квітня. Водночас багато пенсіонерів цьогоріч не дочекаються підвищення виплат.Як інформує “Today.ua”, цьогоріч пенсії більшості українців було проіндексовано на 7,9 або майже на 8%. Внаслідок індексації мінімальне підвищення пенсії склало 100 грн, а максимальне – 1577. Однак пенсіонерам, які працюють, у березні пенсію не індексували. Їм збільшили пенсійні виплати із квітня. Щоправда, через особливості оформлення податкової звітності, свої оновлені пенсії вони почали отримувати лише із червня. Але причин для занепокоєння у них немає: невиплачену різницю за квітень і травень всі отримають у червні.

Водночас кільком категоріям пенсіонері цьогоріч підвищення пенсій “не світить”. Причому вони складають доволі багаточисельну групу. Зокрема, не підлягають індексації пенсії громадян, які вийшли на заслужений відпочинок упродовж останніх трьох років. Уряд вважає, що їхні пенсії і так доволі високі, а отже їх не треба актуалізувати.

Крім того, не помітили підвищення виплат пенсіонери, в яких розрахункова пенсія нижча за мінімальну. Держава щомісяця нараховує їм доплату до розрахункової пенсії, щоб вони могли отримувати хоча б мінімальну пенсію, яка належить громадянам згідно закону. Через це у них відбулося заміщення цієї доплати нарахованою індексацією, і фактично розмір пенсії не збільшився.

Не підвищували виплат також громадянам, які отримують максимальні пенсії.

Таким чином цьогоріч українські пенсіонери, що мають повний стаж, отримують пенсію на рівні 3370 гривень. Водночас у пенсіонерів, які не мають повного стажу, і яким вже є 65 років, розмір мінімальної пенсії становить 2725 гривень.

Читайте також:  "ВОЛЯ" приєдналась до Антикорупційної декларації, яку підписали політики, активісти та бізнесмени

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.