facebook

Будемо у темряві та холоді: стало відомо, що діється в енергосистемі України – хорошого мало

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про масштабні руйнування в енергосистемі країни, спричинені російськими обстрілами. Він зазначив, що внаслідок цих атак були зруйновані 42 енергоблоки, що значно вплинуло на загальну енергетичну потужність країни.З великих теплових електростанцій (ТЕС) у робочому стані залишаються лише 27%, тоді як 73% були або зруйновані, або серйозно пошкоджені. Така ситуація призвела до значних труднощів у забезпеченні стабільного енергопостачання.
Про це повідомляє Телеграм – канал ТСН Новини.

Крім того, Шмигаль повідомив, що 20 гідроенергетичних блоків наразі не працюють, що призвело до втрати ще 1,3 ГВт потужності. Це серйозно ускладнює ситуацію з енергопостачанням в країні, особливо напередодні зимового періоду.

Для вирішення цих проблем Кабінет Міністрів України активно працює над відновленням енергосистеми. Основною метою є відновлення якомога більшої кількості генераційних потужностей до початку зими, щоб забезпечити населення та промисловість необхідною електроенергією.

У цьому контексті особлива увага приділяється захисту енергетичної інфраструктури від подальших атак та збільшенню імпорту електроенергії з Європейського Союзу.

Шмигаль підкреслив важливість співпраці з європейськими партнерами для збільшення можливостей імпорту електроенергії. Він зазначив: “Ми домовляємось, щоб спроможність імпортувати була відкрита максимально”. Це дозволить Україні покрити дефіцит електроенергії та забезпечити стабільне енергопостачання навіть у найскладніших умовах.

Читайте також:  Це торкнеться кожної сім'ї, треба готуватися: українців попередили про дуже складні часи

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.