facebook

Новий закон про дитсадки: у Раді розповіли як круто змінили всі правила – батьки оцінять

У Раді розповіли як круто змінили всі правила дошкільної освіти – батьки оцінять


Збереження спеціальних садків і надання батькам права самостійно обирати форму навчання для своїх дітей стало пріоритетом. По це наголосив заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко про прийнятий Закон «Про дошкільну освіту».

Ключові зміни Закону:

– Спеціальні садки не будуть закриті.
– Батьки мають право обирати місце навчання дитини: вдома, в спеціальному садку чи в інклюзивному класі.
– За запитом батьків громади зобов’язані створювати спеціальні класи.
– Впроваджується поняття «спеціальне освітнє середовище», яке адаптується до потреб дітей з особливими потребами.

За його словами, спеціалізовані заклади освіти для дітей просто необхідні, адже дуже багато дітей з особливостями. Саме тому, для дітей, які потребують індивідуального навчання або, так би мовити, підібрати спеціальну форму для здобуття ними освіти – і є важливою складовою нашого суспільства, так як право на навчання мають всі, незалежно від особливостей, просто під таких дітей потрібно правильно підібрати форму навчання, щоб їм комфортно було здобувати цю освіту.

Так от, саме завдяки новим реформам, батьки зможуть обирати для своїх дітей не тільки дитсадок, та заклад здобуття освіти, але й форму навчання, щоб дітям було максимально комфортно.

В нашому суспільстві не можна розділяти на те, хто може вчитись, а хто ні – право на навчання мають всі, потрібно тільки організувати спеціальні заклади. Оскільки діти з особливостями не можуть навчатись у звичайних школах, бо вони під них просто не пристосовані.

Більш детально про це йдеться в інтерв’ю заступника Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павла Сушко.

Читайте також:  Закон, якого так довго чекали українціШукайте деталі в групі Facebook

Джерело.