facebook

В Україні запропонували скоротити літні канікули до 6 тижнів: виникла дискусія

Українська вчителька історії Леся Хлипавка запропонувала скоротити літні канікули до 6 тижнів, чим викликала дискусію в мережі.

За її словами, вчителі витрачають восени близько місяця на те, аби школярі наздогнали та згадали пройдений матеріал минулого року. Педагогиня запевняє, що тривалий відпочинок у кінці навчального року шкодить освіті учнів.

Про це освітянка написала у Facebook. Хлипавка зауважує, що такі тривалі літні канікули були необхідні в часи СРСР, коли діти допомагали працювати в колгоспі, адже було багато роботи саме влітку. Проте тоді школярі вчилися 6 днів у тиждень.

Натомість педагогиня пропонує збільшити канікули протягом року, зокрема і взимку, аби економити витрати на опалення та електроенергію. Водночас вона каже, що варто зменшити кількість уроків з 7-8 до 5-6 в день з великою обідньою перервою, перехоплюючи досвід європейських країн.

“Знання дітей страждають, і про це знає кожен вчитель, який приходить у клас 1-го вересня і витрачає десь місяць, щоб надолужити. Тобто довгі канікули – це традиція, і зокрема ще з часу, коли дитячу працю використовували в СРСР в тому ж колгоспі, коли було найбільше роботи (разом з тим тоді було 6 днів навчання протягом навчального року)”, – каже Хлипавка.“Тобто довгі літні канікули потрібні перш за все вчителям, і про це треба не соромитися казати вголос та не виправдовувати все малою зарплатою. Особисто я казала і до війни і зараз – літні канікули (як у більшості європейських країн) зменшити до 6 тижнів”, – додає вона.

Проте не всі українці підтримали таку ідею педагогині. Більшість із користувачів соцмережі зауважували, що в спеку проводити освітній процес важче, а уроки можуть бути і в укритті, бо діти там лише сидять в телефонах.

Читайте також:  Окремі приміщення закладів освіти можуть підлягати приватизації: ухвалено законопроєкт про нерухоме майно шкіл

“А вчитель не має права на належні умови праці? І в спеку навчатися важче, чим коли в класі прохолодно. Я не проти оптимізації канікул, але це не панацея, коли в учнів і учениць низька мотивація до навчання. Або вони вже втомлені, бо 7 уроків кожен день, а де ж є життя, окрім школи. Тому рішення мають бути комплексні і стосуватися не тільки часової організації”.

“Я проти скорочення аж так канікул. Мені не зрозуміло, чому в сховищі не можна проводити якщо не повноцінний урок, то хоча б бесіди, читання? Діти тупо сидять в телефонах”.

“А я не уявляю, як працювати в спеку, бо в школі, яка нагрілася, дуже важко. І якість такого навчання може бути сумнівною. Плюс літо – це табори, збори, змагання, які взимку важче проводити”.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України звернулося до університетів та коледжів з рекомендаціями щодо проведення наступного навчального року. Зокрема, розпочати заняття пропонується у першій половині серпня, за винятком першокурсників. Також пари за можливості варто проводити по суботах у теплі місяці.

МОН повідомило, що незабаром рекомендації щодо проведення освітнього процесу у 2024/2025 навчальному році отримають школи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.