facebook

Батьки не вірять у своє щастя: від “домашки” не буде трусити всю родину, у школах все зміниться

Реформа освітньої системи в Україні розпочалася задовго до початку повномасштабної війни та вторгнення росії на нашу територію.Наразі Міністерство освіти та науки прагне змінити навчальні програми для початкової школи. Згідно з інтерв’ю міністра освіти і науки Оксена Лісового виданню Hromadske, передбачуване “спрощення” програм не означає погіршення їхньої якості. Швидше, це означає створення умов для того, щоб учні могли глибше занурюватися в теми, що вивчаються.

Лісовий зазначає, що надто велика кількість авторів чи матеріалів, представлених у підручнику, заважає студентам повноцінно засвоювати інформацію та аналізувати твори. Він також вказує на те, що сучасні технології, такі як штучний інтелект, можуть допомогти студентам швидко написати есе, але це не допомагає розвинути їхнє критичне мислення.

Основною метою освіти, з погляду міністра, має бути розвиток аналітичних здібностей, креативного мислення та фантазії учнів. Однак якщо школярів постійно перевантажувати інформацією, досягти цієї мети буде складно.

Лісовий наголошує на необхідності приділення більшого часу засвоєнню матеріалу в школах, а не його швидкій подачі. Він висловлює сподівання, що спрощені програми, позбавлені “другорядної” інформації, будуть представлені вже влітку поточного року. Ці програми будуть сфокусовані на гуманітарних та STEM-предметах, виключаючи все несуттєве з навчальних планів.

Загалом, мета Міністерства освіти і науки України полягає в тому, щоб зробити освіту більш доступною, цікавою та ефективною для всіх учнів країни.

Читайте також:  Комаровський розповів, як вчителям захиститися від COVID-19

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.