facebook

Відстрочка від мобілізації для студентів: хто зможе продовжити навчання

В Україні з 18 травня посилюється мобілізація – набуває чинності новий закон. Стало відомо, хто зі студентів зможе продовжити навчання, отримавши відстрочку від служби у ЗСУ.Студенти денної форми навчання в Україні користуються правом на відстрочку від мобілізації – незалежно від віку. Проте слід пам’ятати про один важливий момент.

Юристка Олена Насеко повідомила, що призову на військову службу під час мобілізації не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), вищої або фахової передвищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, докторанти та інтерни.

Слід зазначити, що громадяни, які розраховують на відстрочку, мають здобувати послідовно здобувати рівень освіти – вищий за раніше здобутий. При цьому новий закон не передбачає вікових обмежень.

Таким чином, будь-який військовозобов’язаний чоловік, маючи лише шкільну освіту, може вступити на денну чи дуальну форму навчання до коледжу, технікуму чи інституту та отримати відстрочку від служби в армії до завершення навчання.

Якщо у чоловіка вже є освіта, у нього є право на відстрочку від мобілізації, якщо він продовжує навчання за своїм фахом. Наприклад, якщо після закінчення технікуму він вступає до університету.

Однак слід пам’ятати, що юридично оформити відстрочку у зв’язку з зарахуванням на навчання неможливо без актуалізації персональних даних через явку у ТЦК, ЦНАП або через електронний кабінет. Приймальні комісії навчальних закладів вимагають від абітурієнтів оновлену інформацію. А раніше на це “закривали очі”.

За словами правозахисниці, відтепер навчальні заклади не мають права зараховувати на навчання чоловіків без оновлених військово-облікових документів. Тому актуалізація даних про себе неминуча.

Читайте також:  Вбив дитину і поранив вагітну жінку: Суд виніс вирок нелюду. Син бізнесмена і судді

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.