facebook

Стосується тих, хто пішов навчатись після 40 років: чого чекати після 18 травня і що буде з відстрочкою

Згідно з новим законом про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року, право на відстрочку мають чоловіки, які навчаються за денною або подвійною формою, у тому числі «дорослі» студенти, які розпочали навчання після 40 років.Про це повідомив адвокат Дмитро Дончак, як пише «apostrophe».

На запитання щодо вікового цензу для студентів чоловічої статі Дончак уточнив, що у законодавстві про освіту немає певного вікового обмеження для абітурієнтів.

Він послався на статтю 23 (пункт 1) Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, яка свідчить, що військовослужбовці призовного віку, які навчаються за очною або заочною формою і досягли вищого рівня освіти, ніж отримане раніше, не підлягають мобілізації.

«… не підлягають мобілізації військовозобов’язані – претенденти на професійну (професійно-технічну), професійну передвищу та вищу освіту, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти та отримують рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий рівень освіти в послідовності, визначеній частиною другої статті 10 Закону України „Про освіту“, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури».

Це означає, що навіть чоловіки, які надійшли на навчання у віці 43 років, мають право на відстрочку за умови, що їхній рівень освіти перевищує попередній.

Однак оновлення даних у ТЦК також потрібне таким «дорослим» студентам.

Читайте також:  Зеленський узаконив нові штрафи для українців, торкнеться всіх: подробиці рішення

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.