facebook

Українці не зможуть керувати спадщиною, якщо у померлого були борги. Деталі нового законопроєкту

Доведеться спочатку виплатити усі зобов’язання Нардепи підготували новий законопроєкт, який вносить зміни у правила набуття спадку.

Відповідно до запропонованих змін, відмовитись від спадщини можна тільки після сплати всіх боргів у межах вартості майна.

Автори ініціативу наполягають, часто майно, яке передається у спадок обтяжене певними борговими зобов’язаннями. У такому разі, статтею 1282 Цивільного кодексу України передбачається зобов’язання для спадкоємця задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину.

Враховуючи визначене законодавством право на відмову від прийняття спадщини, з метою уникнення звернення стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів доброчесності та добросовісності у цивільних правовідносинах, для приховування боржником своїх активів від звернення на них стягнення окремими кредиторами за зобов’язаннями боржника, завдаючи тим самим шкоди такому кредитору, – йдеться у документі.

Також необхідно оновити положення Цивільного кодексу України в частині реалізації права відмови від прийняття спадщини у разі звернення стягнення на майно, отримане у спадщину, кредитором.

Зокрема, у проєкті закону передбачено, що «не допускається відмова від прийняття спадщини у випадку наявності боргів за зобов’язаннями спадкодавця перед кредиторами до їх задоволення в межах вартості майна, одержаного у спадщину», в порядку, визначеному Цивільним кодексом.

 

Читайте також:  У поведінці Путіна відбулася зміна: британський дипломат оцінив загрозу ядерного удару

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.