facebook

Стосується всіх батьків: перша леді Олена Зеленська зробила термінову заяву про навчання дітей

Про це варто знати всім батькам в УкраїніПерша Леді України, Олена Зеленська поділилася у себе на сторінці в соціальній мережі дуже важливою інформацією щодо навчання дітей. Варто зазначити, що стосується це всіх діток, батьки яких турбуються за їх розвиток та мають побоювання щодо нього.

Так от, ось про що йдеться в публікації Першої Леді України:

Якщо у батьків виникає побоювання за розвиток дитини й це підтверджують фахівці, можна звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів. По всій країні вони існують і створюються для того, щоб допомагати дітям з особливими освітніми потребами у здобутті дошкільної та загальної середньої освіти.

Тут проведуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, розроблять рекомендації щодо програми навчання й нададуть психологічну та розвиткову підтримку.

В одному з них – Інклюзивно-ресурсному центрі Славутицької міської ради Київської області – побувала сьогодні, під час відвідання Славутича.

У приміщенні, зручному для відвідувачів із дитячими візочками та на кріслах колісних, із інформацією, зокрема шрифтом Брайля, працюють педагогічні працівники, серед яких реабілітолог, дефектолог, логопед.

Під їхньою опікою – понад 300 дітей у місцевих школах і садочках, а також ті, хто приходить на спеціальні заняття до самого центру.

Після окупації Київщині було нелегко відновитися. Але кількість охоплених інклюзивною освітою дітей неухильно збільшується, а психологи постійно самовдосконалюються, проходячи курси в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Так і має бути: первинна допомога (не лише в інклюзивній освіті – у будь-чому) необхідна поряд, у громаді.

Якщо потрібна допомога дитині з особливими освітніми потребами, знайти найближчий інклюзивно-ресурсний центр можна на сайті МОН. (https://mon.gov.ua/ua/dlya-batkiv/karta-irc-ta-zakladiv)

Читайте також:  У скільки прикарпатцям обійдеться відправити дитину до літнього табору

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.