facebook

Пенсії почнуть рахувати по-новому: у Раді ухвалили закон, який усе змінює

Парламент України ухвалив рішення про важливу зміну в системі пенсійного забезпечення, проголосувавши за законопроект №9453. Цей законопроект, схвалений 303 депутатами, є значним кроком у напрямку покращення умов отримання пенсій громадянами. Подробицями щодо цього поділився народний депутат України Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі. 

Суть законопроекту полягає у перегляді методів розрахунку пенсій, роблячи їх більш справедливими та прозорими. Згідно з новими нормами, розмір пенсії залежатиме від страхового стажу, накопиченого протягом життя в Україні, у тому числі й за її межами. Це означає, що кожен період трудової діяльності буде враховано щодо пенсійних виплат.

Особлива увага приділяється стажу, отриманому в країнах колишнього Радянського Союзу. Тепер цей стаж включатиметься до загального страхового стажу громадян України, що дозволить їм отримати більш справедливе пенсійне забезпечення.

Новий закон також передбачає покращені умови для військовослужбовців, які набрали страховий стаж у російській федерації. Це важлива зміна, яка спрямована на забезпечення соціального захисту військовослужбовців та їхніх сімей.

Додатково запроваджено систему щорічної ідентифікації пенсіонерів, які проживають за межами країни. Це допоможе уряду контролювати виплати пенсій та забезпечувати громадян, які перебувають тимчасово за кордоном, необхідною підтримкою.

Однак у процесі обговорення законопроекту виникли спроби збільшити пенсії співробітникам ДБР, які, на жаль, не були підтримані. Це свідчить про прагнення парламенту розробити збалансовані рішення у сфері пенсійного забезпечення.

Читайте також:  Кожен пенсіонер отримає по 13 420 грн одноразово: Але радості ця пенсія не принесе

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.