facebook

Немає поганих армій, є погані полководці: Лікарчук заступився за вчителів, яких звинуватили у провалі НУШ для 5-7 класів

Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заступився за вчителів, яких звинуватили у провалі реформи Нової української школи для 5-7 класів.Він зазначив, що за це відповідальні органи управління освіти, які недостатньо зробили для того, аби НУШ запрацювала. Лікарчук також процитував Наполеона Бонапарта: “Немає поганих армій, є погані полководці”.

Так експосадовець відповів на питання про міністра освіти та науки України Оксена Лісового, який сказав, що проблема “провисання” програми НУШ у 5-7 класах відбулась через непідготовленість вчителів. Про це Лікарчук зазначив в інтервʼю OBOZ.UA.

“Із таким висновком міністра не погоджуюся. І наводжу слова Наполеона Бонапарта: “Немає поганих армій, є погані полководці”. У “провисанні” запровадження НУШ винуваті органи управління освіти. Які не зробили все можливе і неможливе для того, щоб ця реформа запрацювала. Навпаки, вони зробили максимум можливого для того, щоб було навпаки”, – сказав ексочільник УЦОЯО.

Він зауважив, що для того, аби змінити ситуацію, в учителів має бути свобода, мотивація до праці, зміна оцінювання результатів роботи педагогів та належні умови для успішної реалізації засадничих положень концепції НУШ. Крім того, важливо провести ґрунтовний аудит реформи.

Читайте також:  Лісовий: учні та вчителі в Україні повинні якомога швидше повернутися до повноцінного очного навчання

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.