facebook

«Щоб випускники не закінчували в дітородному віці», – відомий освітянин висловився про 12-річне шкільне навчання

Каже, треба додавати, але «знизу»Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук прокоментував висловлювання заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького в ефірі телемарафону.

За словами Винницького, Україна лишилась єдиною європейською країною, де школярі навчаються менше ніж 12 років.

Ми єдина країна в Європі (я не рахую білорусь та росію), яка поки ще не має 12-річної освіти.

Це важливо для мене як для людини, яка опікується вищою освітою, тому що для нас важливо, щоб вступник мав 18 років, – наголосив Винницький.

Він переконаний, що різниця між 17-річним вступником і 18-річним є неймовірною.

Якщо ми говоримо про свідомий вступ до закладів вищої освіти, про свідоме обрання професії, нам потрібна 12-річна школа, яка буде профільною, – резюмував заступник міністра.

Цю заяву і прокоментував Лікарчук.

Ось що він написав у одній з груп у Facebook:

Це так, ми чи не єдина країна, в якій немає 12-річки. Але при цьому соромʼязливо мовчимо, що в інших країнах відлік 12 років розпочинається із 3,4,5 років.

Щоб випускники на закінчували 12-річку в дітородному віці… Між іншим, коли лише починали говорити про 12-річку, то особисто наполягав і переконував у тому, що один рік потрібно додати знизу… Але…

Заради справедливості варто зауважити, що тривалість повної загальної середньої освіти в країнах-членах ЄС доволі різниться: від 12 до 14 років, при цьому випускний вік, після завершення повної загальної середньої освіти, в жодній країні не є меншим ніж 18 років.

А ось у США та Великій Британії обов’язковою є освіта до 16 років.

Читайте також:  Ігор Лікарчук назвав тих, завдяки кому вижила освіта

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.