facebook

Мобілізація студентів, аспірантів, викладачів: у МОН роз’яснили правила щодо нового закону

У Міносвіти зробили заяву щодо мобілізації студентів, аспірантів та викладачів

У другому читанні Верховна Рада проголосувала за законопроєкт щодо внесення змін до процесу мобілізації. Хто зі студентів, аспірантів та викладачів отримає відстрочку, повідомляється в Telegram-каналі МОНограм.

У відомстві поінформували, хто не підлягатиме призову на військову службу з мобілізації в період дії воєнного стану:

Одержувачі професійної, професійної вищої та вищої освіти, які навчаються на денній та дуальній формі навчання та здобувають рівень освіти. Він має бути вищим за раніше отриманий рівень освіти;
Аспіранти, докторанти, а також особи, зараховані до інтернатури.
Крім цього, на особливий період не підлягають мобілізації:

Наукові та науково-педагогічні співробітники з науковим ступенем, які працюють у закладах вищої та професійної вищої освіти, у наукових установах та організаціях;
Педагогічні співробітники закладів професійної вищої освіти, професійно-технічної та загальної середньої освіти.
Також у відомстві уточнили, що відстрочка від мобілізації їм надається за умови, що вищезазначені працівники працевлаштовані за основним місцем роботи у зазначених закладах та установах на мінімум 0,75 ставки.

Згідно з рішенням уряду на початку квітня, студенти, які здобувають ступінь бакалавра віком від 18 до 22 років, зможуть виїжджати за кордон на стажування. Йдеться про магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.

Вони зможуть взяти участь у програмах освітньої академічної мобільності не більше одного семестру. Вони також мають навчатися на денній формі навчання.Читайте також:  Аварія у Ямниці: жінка з дитиною госпіталізовані (фото)

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.