facebook

Стосується всіх українців: почалися масові перевірки лічильників на світло – до чого готуватись

До чого готуватись українцямПри контрольному знятті показань лічильника електроенергії контролери не завищують даних приладу – адже енергокомпанія сама зацікавлена ​​у правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії. Більше того, це приносить користь і самим споживачам – оскільки таким чином постачальник може знайти помилки щодо нарахування обсягів спожитого ресурсу. Про це повідомили у ДТЕК Дніпровські електромережі.

Там пояснили, що при фіксації показників контролер:

вносить дані до програми на смартфоні або планшеті;
робить фото лічильника, що завантажується у систему для верифікації показів.
“Міф – контролер завищує/вигадує дані лічильника. Щоправда: завдання контролера полягає у фіксації фактичних даних, щоб на їх основі можна було провести аналіз. Адже енергокомпанія сама зацікавлена ​​у правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії”, – йдеться у повідомленні.

При цьому підкреслюється: якщо у споживача все ж таки виникли сумніви в даних, зафіксованих контролером, він може залишити заявку на їх повторне контрольне зняття. Після чого разом із фахівцем:

стежити за процесом;
перевірити дані, які той вніс у спеціальний додаток.
Навіщо проводять контрольне зняття показань лічильника

Метою контрольного зняття показників, зазначили енергетики, є їх фіксація на лічильнику споживача. Робиться це для того, щоб потім фахівці енергокомпанії могли звірити ці дані з тими, що їх клієнт передавав востаннє.

“Це дозволяє проаналізувати електроспоживання та знайти помилки у нарахуванні обсягів. Якщо такі були”, – пояснили енергетики.

Як знімати показання лічильника світла

Водночас, своєчасна передача показань лічильників електроенергії допоможе уникнути проблем із комунальниками – зокрема, появи заборгованості з оплати або дописування “зайвих” обсягів спожитих послуг. Дані обов’язково потрібно “здавати” до 3 числа кожного місяця. Не менш важливо і правильно знімати показання лічильників – що, як показує практика, багатьох ставить у скрутне становище.

Читайте також:  У Польщі в ДТП потрапив автобус із українцями

Механічний лічильник електроенергії
При використанні такого апарата просто переписати 5 чорних цифр. Червоні цифри не потрібно записувати.

Електронний лічильник електроенергії
Правила аналогічні. Однак у таких лічильниках перша група цифр (потрібні саме вони) не виділяється кольором. Тому потрібно записати число до коми.

Двотарифний лічильник
Також можна встановити двотарифний лічильник “день-ніч”, який дозволить платити за спожиту вночі електрику вдвічі менше. Справа в тому, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу. Так:

ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
Вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.
Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

Після встановлення та програмування такого лічильника постачальник електроенергії укладає зі споживачем договір і в особистому кабінеті з’являється розподіл на зони. Двотарифний лічильник електроенергії прямо на своєму екрані індексує “день” та “ніч” особливими відмітками. Коди можуть відрізнятись в залежності від виробника. Найпопулярніші:

Т1 – день, Т2 – ніч;
E1 і E2
Т11 і Т12;
5.8.1 та 1.5.8.2.
Втім, на приладі можуть бути інші індекси. У такому випадку доведеться дізнаватися про їх розшифровку – зазвичай ця інформація знаходиться на сайті виробника.

Щоб переключити значення зі “дня” на “ніч” чи навпаки, потрібно натиснути велику кнопку. Іноді вона підписана як “Перегляд” або “Введення”.

Облік електроенергії за кожною добовою зоною відображається послідовно. Тобто абоненту потрібно просто почергово записати значення за тарифами “день” та “ніч” – нічого складати чи забирати не потрібно. Самостійно середньодобовий тариф визначати також не потрібно! Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон.

Читайте також:  Учасниця Х-Фактора з Прикарпаття Алла Івашина вибила в співочому батлі стриптизерку

Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Потім їх слід вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.