facebook

Нові зарплати, пенсії, податки й демобілізація: які зміни чекають на українців з 1 квітня

Добірка головногоПочинаючи з квітня 2024 року, в Україні відбудеться збільшення мінімальної заробітної плати на 900 грн, в результаті чого вона досягне 8000 грн на місяць замість попередніх 7100 грн. Таким чином, зарплата за місяць або за відпрацьовані години не повинна бути меншою за зазначену суму.

Водночас зі зростанням мінімальної заробітної плати збільшуються й штрафи для роботодавців, які порушують трудове законодавство.

Зокрема, за такі порушення, як неоформлення трудових договорів, затримки виплат або виплати неповної заробітної плати, передбачено штрафи від 16 тисяч до 128 тисяч гривень.

Податки
Відповідно до того, як зросте мінімальна заробітна плата, збільшаться і податки. З 1 квітня вони сягнуть наступного рівня:

ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) – 18% від мінімалки, становитиме 1440 грн;
військовий збір – 1,5% від мінімалки, становитиме 120 грн;
ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування) – 22%, становитиме 1760 грн.
Мінімальна пенсія
Розмір мінімальної пенсії, який також безпосередньо прив’язаний до мінімальної зарплати, з 1 квітня зміниться для деяких категорій пенсіонерів. Збільшення пенсії варто очікувати непрацюючим пенсіонерам віком від 65 років, які мають стаж 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків).

Розмір мінімальної пенсії становитиме 3200 грн, що дорівнює 40% від розміру мінімальної зарплати).

Виплати переселенцям
Кількість тих, хто отримує виплати ВПО значно зменшилась після того, як 1 березня змінилися правила на їх отримання. Проте Кабмін переглянув та вніс певні зміни в порядок виплат допомоги переселенцям: вони продовжили термін подачі заяви до 30 квітня 2024 року, а також розширили список ймовірних одержувачів.

Демобілізація строковиків
Крім всього раніше перерахованого, у квітні також варто очікувати на початок демобілізації військовослужбовців строкової військової служби, що були призвані до лав ЗСУ ще до початку повномасштабної війни в Україні. Демобілізація відповідає указу №149/2024 президента України.

Читайте також:  Учасникам бойових дій передбачена надбавка до пенсії: який розмір виплат

Гуманітарна допомога
З 1 квітня відбудуться зміни в порядок того, щоб ввезти в Україну гуманітарну допомогу. Для цього варто буде реєструватися в онлайн-системі.

Облік гумдопомоги вестиме Автоматизована система реєстрації. Це дозволить відстежувати те, яку саме гуманітарну допомогу ввозять в Україну та куди вона потім розподіляється.

Реєстрація на НМТ
У квітні також триває процес реєстрації на участь у Національному мультипредметному тестуванні (НМТ). Реєстрація залишатиметься відкритою до 11 квітня 2024 року. Варто зауважити, що зареєструватись на участь у НМТ тепер можна через застосунок «Дія».

 

Шукайте деталі в групі Facebook