facebook

Крім базової ставки, існує ще 52 надбавки, які можуть отримувати вчителі

Система оплати праці українських вчителів зараз є занадто складною, вважає заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків. Адже сьогодні існує 52 надбавки, які можуть отримувати педагоги. Про ці та інші «непрозорі умови» нарахування зарплат розповідаємо в матеріалі.

Під час презентації дослідження «Нова українська школа в 5—6-х класах: виклики впровадження» заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків розповів, що крім базової ставки, існує 52 надбавки, які педагоги й педагогині можуть отримувати за тих чи тих умов.

За словами посадовця, така складна система нарахування заробітної плати педагогічних працівників є непрозорою. А тому вчителі не можуть прогнозувати її розмір в індивідуальному порядку. Андрій Сташків зауважив, що згідно зі «Стратегічним планом діяльності МОН до 2027 року», оновлення системи оплати праці вчителів є одним із пріоритетних напрямів роботи міністерства на найближчі роки.

“Одночасно це буде відбуватися з переосмисленням системи оцінки професійного розвитку вчителя та системи атестації, для того, щоб вони більше відповідали сучасним потребам і очікуванням”, — сказав Сташків.

В умовах обмеженого держбюджету й дії воєнного стану в країні, коли левова частка коштів спрямована на Сили оборони, за словами заступника міністра освіти і науки, планувати значне збільшення зарплат педагогів неможливо. Але Андрій Сташків уточнив, що у 2024 році МОН все ж збільшило зарплатні видатки на 20% (у межах підвищення розміру мінімальної заробітної плати).

Він також нагадав, що торік Кабмін України повернув фінансування реформи «Нова українська школа». Зокрема, кошти, які залишилися, громади зможуть використати цьогоріч. Також у 2024 році Уряд підтримав рішення про виділення ще 1,5 млрд гривень освітньої субвенції.

“Субвенція передбачає 400 тисяч гривень на 1 пілотний клас НУШ. Ми працюємо над тим, щоб матеріально-технічне забезпечення класів базової школи, які навчаються за програмою НУШ, досягло рівня початкової школи”, — додав Андрій Сташків.

Читайте також:  Міносвіта: вчителі не отримають додаткові виплати за карантин

Джерело:Всеосвіта

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.