facebook

Атестація педагогів, або як зекономити на злиднях – Володимир Онацький

Те, що атестація педагогів у цьому навчальному році буде проблемною, стало зрозуміло вже у вересні, коли набуло чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників і педагоги знайшли час з ним ознайомитись.Саме з вересня почали лунати запити до МОН, що робити з цим документом, як розуміти його конструкти. Саме тоді стало зрозуміло, що через певні норми нового положення багато педагогів втратять педагогічні звання та в зарплатах не тому, що стали гірше працювати, а тому, що так чиновники прописали окремі норми. Хто тільки не намагався прокоментувати недолугий документ, і тільки МОН зберігало стійко мовчання. Жодного офіційного роз’яснення і тільки обіцянка всі проблемні моменти вивчити і швидко відреагувати.

Так народився 6 листопада 2023 року наказ МОН №1360, відповідно до якого, робоча група мала до 10 листопада 2023 року винести на громадське обговорення зміни до Положення, до 1 грудня завершити обговорення і до 10 грудня 2023 року документ мав піти на державну реєстрацію до Мін’юсту.

Проте лише у лютому пройшло громадське обговорення. Було понад 200 зауважень та пропозицій. Це багато і свідчить про величезні проблеми, як у застосуванні Положення, так і у його підготовці. Остаточний текст документа, який мав би піти на держреєстрацію, так і досі не оприлюднено.

У березні закінчується атестаційний процес у закладах освіти, а відповідей на питання від МОН немає.

Отже, сьогодні найбільш проблемними питаннями є атестація: 1) керівників гуртків; 2) вихователів та вчителів, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Цим педагогам не присвоювались кваліфікаційні категорії, а лише тарифні розряди. Але, враховуючи якість виконуваної роботи, їм можна було присвоїти (підтвердити). педагогічні звання «старший учитель», «старший вихователь», «керівник гуртка- методист». Тепер же зазначені звання можна присвоювати лише особам з вищою чи першою категорією, а категорії цим працівникам, як я вже зазначав, не присвоюються.

Читайте також:  Стало відомо, хто атестуватиме прикарпатських поліціянтів другої категорії (СКЛАД КОМІСІЙ)

Замість того, щоб отримати схвалення своєї роботи під час атестації, педагоги будуть позбавлені тих звань, які їм були присвоєні, на які вони заслуговують, а окрім того, втратять ще 10 відсотків зарплатні. І все тому, що МОН не може (чи не бажає) вчасно виправляти свої ж помилки.

Можливо, колеги ще напишуть про те, що заважає нормально звершити атестаційний процес у 2024 році.

Отже, до кінця атестаційного процесу залишилось 20 днів. А нормального Положення про атестацію так і немає. Що робити атестаційним комісіям зі званнями? Як присвоїти (підтвердити) педагогічні звання, наприклад, керівникам гуртків, вихователям, вчителям з вищими тарифними розрядами?

P.S. Перепрошую, але дуже кортить запитати: так у кого що там провисає?

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.